Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana

2 Kombinované úrokování Matematika 9. ročník Marcela Kubátová

3 Kombinované úrokování: Zatím jsme řešili pouze úlohy, kde úrokovací doba byla celistvým násobkem úrokovacího období, kterým byl téměř vždy jeden rok. Ve skutečném životě však vkladatelé ukládají i vybírají své finanční prostředky do peněžních ústavů v kterýkoli všední den v průběhu roku. Právě tak si peníze půjčují nebo splácejí úvěry podle dříve uzavřených dohod. Úrokování, které s touto praxí počítá, nazýváme kombinované (zahrnuje jednoduché i složené úrokování).

4 Pan Novák si uložil v bance částku Kč na 4,5% p.a., kterou hodlá vybrat Určete, jaká částka bude panu Novákovi vyplacena ? Pro zjednodušení nebudeme uvažovat daň z příjmu. Od do : Jednoduché úrokování: - úrok za 224 dnů (první den započítáme)

5 Od do :Složené úrokování: -úrokovací doba jsou 2 roky - počítáme podle vzorce Od do : Opět jednoduché úrokování: - úrok za 318 dnů Jistina k je = Kč.

6 Paní Vovesná uložila v bance částku Kč na 5,1 % p.a., kterou vybere Určete částku, která bude paní Vovesné vyplacena při uplatnění 15 % daně z příjmu. Od do :

7 Od do :Složené úrokování: - úrokovací doba je 9 let - počítáme podle vzorce Od do : Jistina po roce 2012: – 450 = Kč.

8 Pan Horký si uložil do banky Kč dne při 4 % p.a. Vklad si chce vyzvednout Jaká částka mu bude připsána na konto, jestliže bude uplatněna 15 % daň z příjmu? Od do : Úrok za rok: Úrok za 165 dnů: Daň z úroku:

9 Od do : Od do : si pan Horký může vyzvednout po zdanění Kč.


Stáhnout ppt "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google