Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

CHARAKTERISTIKA ZÁSOB prosinec 2012VY_32_INOVACE_UCE_070201 Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "CHARAKTERISTIKA ZÁSOB prosinec 2012VY_32_INOVACE_UCE_070201 Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina."— Transkript prezentace:

1 CHARAKTERISTIKA ZÁSOB prosinec 2012VY_32_INOVACE_UCE_070201 Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina Palyzová a Ing. Marek Štencel. Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace. Materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK 1.5 – EU peníze středním školám, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0879.

2

3 Charakteristika zásob účtují se v účtové třídě 1 jednorázově se spotřebovávají nebo z příslušné činnosti získávají doba držení kratší než 1 rok mění svou podobu jsou součástí oběžného majetku

4 11Materiál 111Pořízení materiálu 112Materiál na skladě 119Materiál na cestě 1Zásoby 12Zásoby vlastní výroby 121Nedokončená výroba 122Polotovary vlastní výroby 123Výrobky 124Zvířata 13Zboží 131Pořízení zboží 132Zboží na skladě 139Zboží na cestě 19Opravné položky

5 111- Pořízení materiálu Je kalkulační účet sloužící k zjištění pořizovací ceny materiálu při způsobu A účtování zásob. Při uzavírání účetních knih nevykazuje tento účet zůstatek. 112 - Materiál na skladě Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje nakoupený a převzatý materiál oceněný v pořizovacích cenách a materiál vlastní výroby oceněný ve vlastních nákladech. Při způsobu B účtování zásob se zde účtuje jen při uzavírání účetních knih. 119 - Materiál na cestě Účtují se zde faktury za dodaný materiál, který účetní jednotka ještě nepřevzala. 121- Nedokončená výroba Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu zásob nedokončené výroby ve vlastních nákladech. 122 - Polotovary vlastní výroby Při způsobu A účtování zásob se na tomto účtu účtuje o stavu a pohybu zásob polotovarů vlastní výroby ve vlastních nákladech. 123 - Výrobky Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu výrobků vlastní výroby ve vlastních nákladech. 124 - Zvířata Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu zvířat. Přírůstky zvířat se oceňují vlastními náklady. 131 - Pořízení zboží Je kalkulační účet sloužící k zjištění pořizovací ceny zboží při způsobu A účtování zásob. Při uzavírání účetních knih nevykazuje tento účet zůstatek. 132 - Zboží na skladě a v prodejnách Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu nakoupeného a převzatého zboží v pořizovacích cenách. Při způsobu B účtování zásob se zde účtuje při uzavírání účetních knih. 139 - Zboží na cestě Účtují se zde faktury za dodané zboží, které účetní jednotka ještě nepřevzala. Skupina 11 Materiál 111 – Pořízení materiálu Je kalkulační účet sloužící k zjištění pořizovací ceny materiálu při způsobu A účtování zásob. Při uzavírání účetních knih nevykazuje tento účet zůstatek. 112 – Materiál na skladě Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje nakoupený a převzatý materiál oceněný v pořizovacích cenách a materiál vlastní výroby oceněný ve vlastních nákladech. Při způsobu B účtování zásob se zde účtuje jen při uzavírání účetních knih. 119 – Materiál na cestě Účtují se zde faktury za dodaný materiál, který účetní jednotka ještě nepřevzala.

6 Skupina 12 Zásoby vlastní výroby 121 – Nedokončená výroba Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu zásob nedokončené výroby ve vlastních nákladech. 122 – Polotovary vlastní výroby Při způsobu A účtování zásob se na tomto účtu účtuje o stavu a pohybu zásob polotovarů vlastní výroby ve vlastních nákladech. 123 – Výrobky Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu výrobků vlastní výroby ve vlastních nákladech. 124 – Zvířata Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu zvířat. Přírůstky zvířat se oceňují vlastními náklady.

7 Skupina 13 Zboží 131 – Pořízení zboží Je kalkulační účet sloužící k zjištění pořizovací ceny zboží při způsobu A účtování zásob. Při uzavírání účetních knih nevykazuje tento účet zůstatek. 132 – Zboží na skladě a v prodejnách Při způsobu A účtování zásob se zde účtuje o stavu a pohybu nakoupeného a převzatého zboží v pořizovacích cenách. Při způsobu B účtování zásob se zde účtuje při uzavírání účetních knih. 139 – Zboží na cestě Účtují se zde faktury za dodané zboží, které účetní jednotka ještě nepřevzala.

8 penízemateriál nedokončená výroba polotovar výrobek, zboží nákup – vznik závazku prodej – vznik pohledávek výroba výroba – spotřeba materiálu


Stáhnout ppt "CHARAKTERISTIKA ZÁSOB prosinec 2012VY_32_INOVACE_UCE_070201 Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina."

Podobné prezentace


Reklamy Google