Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OPERATIVNÍ A ANALYTICKÁ EVIDENCE ZÁSOB prosinec 2012VY_32_INOVACE_UCE_070217 Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OPERATIVNÍ A ANALYTICKÁ EVIDENCE ZÁSOB prosinec 2012VY_32_INOVACE_UCE_070217 Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka."— Transkript prezentace:

1 OPERATIVNÍ A ANALYTICKÁ EVIDENCE ZÁSOB prosinec 2012VY_32_INOVACE_UCE_070217 Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka Honková, Ing. Martina Palyzová a Ing. Marek Štencel. Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace. Materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK 1.5 – EU peníze středním školám, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0879.

2 Evidence zásob rozlišuje: Operativní evidenci Analytickou evidenci

3 Operativní evidence Dodací list Faktura daňový doklad Příjemka Skladová karta Výdejka Kniha došlých faktur

4 Dodací list Vystavuje dodavatel. Zasílá s dodávkou. Odběratel na základě dodacího listu provede přejímku. protokol o vadách. Nesouhlasí-li údaje (jiný druh, vady, jiné množství apod.) vystaví odběratel

5 Faktura daňový doklad Vystavuje dodavatel. Může požadovat úhradu dodávky nebo její části předem, pak vystavuje zálohovou fakturu. Slouží pro: -zanesení údajů do účetnictví, -pro zúčtování DPH.

6 Příjemka Vystavuje skladník odběratele na základě provedené přejímky. Přejímka je činnost spojená s kontrolou a přijímáním dodávky na sklad.

7 Skladová karta Vystavuje skladník. Slouží pro evidenci pohybu zásoby určitého druhu v čase. Údaje se zaznamenávají na základě: příjemky výdejky nebo převodky. Podává aktuální přehled o stavu zásoby určitého druhu na skladě.

8 Výdejka Vystavuje skladník. Slouží k výdeji ze skladu do výroby. Současně se při výdeji odepisuje vydané množství ze skladové karty.

9 Kniha došlých faktur Slouží účtárně k přehledu o vzniklých závazcích podniku. Eviduje výši závazků, datum a způsob jejich úhrady.

10 Analytická evidence  Zpodrobňuje údaje zachycené v syntetické evidenci.  Stupeň podrobnosti si zvolí účetní jednotka dle svých potřeb – např. dle jednotlivých skladů nebo skupin materiálů. Syntetický účet Analytické účty MD 112/1 Materiál na skladě A D MD 112/2 Materiál na skladě B D MD 112 Materiál na skladě D


Stáhnout ppt "OPERATIVNÍ A ANALYTICKÁ EVIDENCE ZÁSOB prosinec 2012VY_32_INOVACE_UCE_070217 Autory materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Jitka."

Podobné prezentace


Reklamy Google