Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

K ORÁLOVKA SEDLATÁ (L AMPROPELTIS TRIANGULUM ) V posledních několika letech se mezi teraristy rozšířila nová móda a tou je chov korálovek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "K ORÁLOVKA SEDLATÁ (L AMPROPELTIS TRIANGULUM ) V posledních několika letech se mezi teraristy rozšířila nová móda a tou je chov korálovek."— Transkript prezentace:

1

2 K ORÁLOVKA SEDLATÁ (L AMPROPELTIS TRIANGULUM ) V posledních několika letech se mezi teraristy rozšířila nová móda a tou je chov korálovek.

3 P ODDRUHY Je popsáno asi 13 druhů, z toho jen korálovka sedlatá má okolo 25 poddruhů. Ty se navzájem velice liší jak zbarvením, tak i rozdílnými životními podmínkami populací z různých zeměpisných oblastí výskytu. Nejběžnější poddruh L.t.sinaloe, který obývá hlavně západní Mexiko je většinou zbarven šarlatově červeně, se střídavými světlými a černými proužky. Korálovka mexická 

4 C HARAKTERISTIKA Korálovka sedlatá dorůstá do velikosti 1-3 metru. Její tělo je poměrně štíhlé, hlava je malá a sotva odlišitelná od těla. Ačkoliv se jedná o živočicha aktivního spíše za soumraku a v noci, má kulaté zorničky a velké oči.

5 V ÝSKYT Korálovka sedlatá je rozšířena od Kanady, až po Ekvádor.

6 C HOV V ZAJETÍ Terárium : Terárium postačuje středně velké, s písčitým substrátem, doplněné několika většími kameny jako úkryt. Nezbytná je samozřejmě miska s vodou. Teplota : Korálovka sedlatá vyžaduje teplotu mezi 25 - 30°C přes den, s poklesem až ke 20°C v noci. Zimování korálovek je vhodné, nikoliv však nutné. Mnozí teraristé v zimním období pouze snižují teplotu na 20°C. Přesto se zazimování doporučuje, zvláště hodláme-li hady rozmnožovat.

7 P OTRAVA Ačkoliv korálovka sedlatá má v přírodě poměrně pestrý jídelníček (loví malé savce, ještěry, hady i ptáky, nepohrdne ani vejcem), v teráriu vystačíme s přiměřeně velkými hlodavci.

8 O DCHOV Páření, které probíhá na jaře po zimním klidu, je doprovázené souboji samců o samice. V červenci a srpnu snesou samice 5 - 10 kožovitých vajec, z nichž se po asi 60 denní inkubaci a 90% vlhkosti líhnou mladé korálovky. Měří kolem 30 cm a dobře přijímají holata myší. Přestože chov ani odchov těchto nádherně zbarvených hadů není vyloženě náročný a nečiní velké potíže, bylo donedávna pořízení korálovky poměrně nákladnou záležitostí. Sehnání tohoto hada byl navíc téměř nadlidský výkon. Díky módnímu trendu a postupně se snižující ceně, se nádherná korálovka sedlatá pomalu rozšiřuje v chovech našich teraristů.


Stáhnout ppt "K ORÁLOVKA SEDLATÁ (L AMPROPELTIS TRIANGULUM ) V posledních několika letech se mezi teraristy rozšířila nová móda a tou je chov korálovek."

Podobné prezentace


Reklamy Google