Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Šelmy psovité Hlavní zdroj: www.zoopraha.cz www.zoopraha.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Šelmy psovité Hlavní zdroj: www.zoopraha.cz www.zoopraha.cz."— Transkript prezentace:

1 Šelmy psovité Hlavní zdroj: www.zoopraha.cz www.zoopraha.cz

2 Obecná charakteristika Masožravci, případně všežravci. Masožravci, případně všežravci. Nezatažitelné drápy. Nezatažitelné drápy. Štíhlé tělo, dlouhé nohy, výrazné špičáky a trháky, protáhlá hlava. Štíhlé tělo, dlouhé nohy, výrazné špičáky a trháky, protáhlá hlava. Většina psovitých šelem žije v malých skupinkách, některé žijí v párech (šakal) či vedou samotářský život (liška). Většina psovitých šelem žije v malých skupinkách, některé žijí v párech (šakal) či vedou samotářský život (liška). Kořist vystopují a uštvou. Kořist vystopují a uštvou.

3 Pes domácí Jedno z prvních domestikovaných zvířat. Jedno z prvních domestikovaných zvířat. Nejčastěji chovaný domácí mazlíček. Nejčastěji chovaný domácí mazlíček. Vysoká inteligence, čich mnohokrát lepší než lidský, citlivost na vibrace. Vysoká inteligence, čich mnohokrát lepší než lidský, citlivost na vibrace. Všestranně využitelní, 10 skupin (ovčácká, pastevecká a honácká; pinčové, knírači, molossoidní; teriéři; jezevčíci; špicové a primitivní plemena; honiči a barváři; ohaři; retrívři a vodní; společenská; chrti) Všestranně využitelní, 10 skupin (ovčácká, pastevecká a honácká; pinčové, knírači, molossoidní; teriéři; jezevčíci; špicové a primitivní plemena; honiči a barváři; ohaři; retrívři a vodní; společenská; chrti) Vyhledávání drog, záchranáři, pomocníci pro nevidomé či vozíčkáře. Vyhledávání drog, záchranáři, pomocníci pro nevidomé či vozíčkáře.

4 Šelmy psovité

5 Liška obecná Rozšířená po celé Evropě, S Africe a Asii. Rozšířená po celé Evropě, S Africe a Asii. Živí se drobnými obratlovci, občas lesní plody, troufne si i na domácí drůbež. Živí se drobnými obratlovci, občas lesní plody, troufne si i na domácí drůbež. O mláďata se stará matka, otec shání potravu. O mláďata se stará matka, otec shání potravu. Velmi přizpůsobivá (lesy, města, parky…). Velmi přizpůsobivá (lesy, města, parky…). Liška polární Liška polární

6 Lišky

7 Šakal obecný Nejrozšířenější druh šakala. Nejrozšířenější druh šakala. 12 poddruhů. 12 poddruhů. Indie, Barma, Blízký východ, Afrika. Indie, Barma, Blízký východ, Afrika. Velmi teritoriální, málo střetů. Velmi teritoriální, málo střetů. Potrava: obojživelníci, hlodavci, ptáci, mladí kopytnatci. V nouzi ovoce, odpadky. Potrava: obojživelníci, hlodavci, ptáci, mladí kopytnatci. V nouzi ovoce, odpadky. Schovává potravu pod zem/křoví. Schovává potravu pod zem/křoví.

8 Šakal obecný

9 Vlk eurasijský Jeden z poddruhů vlka obecného. Jeden z poddruhů vlka obecného. Dříve žil na mnohých místech v Evropě a Asii, dnes na většině vyhuben. Dříve žil na mnohých místech v Evropě a Asii, dnes na většině vyhuben. Kopytníci, hlodavci. Kopytníci, hlodavci. O mláďata se starají oba rodiče, později pomáhají členové smečky. O mláďata se starají oba rodiče, později pomáhají členové smečky. Lesnatá krajina, tundra. Lesnatá krajina, tundra.

10 Vlk eurasijský

11 Vlk hřivnatý J Amerika. J Amerika. Pampa, okraje lesů. Pampa, okraje lesů. Malí obratlovci, bezobratlí. Malí obratlovci, bezobratlí. Mláďata mají téměř černé zbarvení, špičku ocásku bílou. Mláďata mají téměř černé zbarvení, špičku ocásku bílou. Na mnoha místech ohrožen (rozorávání pampy). Na mnoha místech ohrožen (rozorávání pampy). Vysoké nohy (travnaté prostředí). Vysoké nohy (travnaté prostředí).

12 Vlk

13 Hyena čabraková Afrika. Afrika. Savany. Savany. Převážně zdechliny, na pobřeží i ryby. Převážně zdechliny, na pobřeží i ryby. Na hřbetě chlupy dlouhé až 25 cm, tvoří hřívu. Na hřbetě chlupy dlouhé až 25 cm, tvoří hřívu.

14 Hyena

15 Fenek Afrika, Malá Asie. Afrika, Malá Asie. Pouště, polopouště. Pouště, polopouště. Malí savci (hlodavci), ptačí i plazí vejce, hmyz. Malí savci (hlodavci), ptačí i plazí vejce, hmyz. Krycí zbarvení, velké ušní boltce (přizpůsobení k životu na poušti). Po kořisti pátrá jemným sluchem. Krycí zbarvení, velké ušní boltce (přizpůsobení k životu na poušti). Po kořisti pátrá jemným sluchem. Dá se chovat i v zajetí, ale je velmi náročný (potrava). Dá se chovat i v zajetí, ale je velmi náročný (potrava).

16 Fenek

17 Pes dingo Někdy chápán jako poddruh vlka obecného. Někdy chápán jako poddruh vlka obecného. Mnoho přírodních terénů. Mnoho přírodních terénů. Králíci (hlodavci), ptáci, středně velcí klokani, příležitostně či v době nouze zdechliny, ovoce, části rostlin. Králíci (hlodavci), ptáci, středně velcí klokani, příležitostně či v době nouze zdechliny, ovoce, části rostlin. Smečky, páry (řídká, roztroušená populace). Smečky, páry (řídká, roztroušená populace). Jeden ze symbolů Austrálie. Jeden ze symbolů Austrálie.

18 Pes dingo

19 a další… pes pralesní pes hyenovitý pes pralesní pes hyenovitý


Stáhnout ppt "Šelmy psovité Hlavní zdroj: www.zoopraha.cz www.zoopraha.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google