Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: ROZDĚLENÍ ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: ROZDĚLENÍ ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: ROZDĚLENÍ ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: ROZDĚLENÍ ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

2

3

4 OBRATLOVCI BEZOBRATLÍ SAVEC PTÁK RYBA OBOJŽIVELNÍK PLAZ DALŠÍ BEZOBRATLÍ HMYZ

5 BÝLOŽRAVEC VŠEŽRAVEC MASOŽRAVEC

6

7

8 ROZDĚLENÍ ŽIVOČICHŮ Podle vnitřní stavby těla OBRATLOVCI – savci, ryby, ptáci, obojživelníci, plazi - mají kostru a páteř složenou z obratlů BEZOBRATLÍ – hmyz a další bezobratlí živočichové - nemají kostru složenou z kostí Podle druhu potravy BÝLOŽRAVCI – živí se rostlinami (bylinami) MASOŽRAVCI – živí se masem jiných živočichů VŠEŽRAVCI - živí se rostlinami a jinými živočichy

9 KONEC

10 Prezentace byla vytvořena za použití klipartů


Stáhnout ppt "Základní škola Kpt. Jasioka, Havířov-Pr. Suchá Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Název: ROZDĚLENÍ ŽIVOČICHŮ Autor: Mgr. Irena Tomicová Výukový materiál."

Podobné prezentace


Reklamy Google