Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Eva Bartošová Název DUM: VY_32_Inovace_6.1.20 Ota Pavel Název sady: Český jazyk 7. ročník Číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Eva Bartošová Název DUM: VY_32_Inovace_6.1.20 Ota Pavel Název sady: Český jazyk 7. ročník Číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Eva Bartošová Název DUM: VY_32_Inovace_ Ota Pavel Název sady: Český jazyk 7. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Materiál seznamuje se životem a dílem Oty Pavla.

2 Ota Pavel ( )  vlastním jménem Otto Popper  český prozaik, novinář a sportovní reportér  narodil se v rodině židovského obchodního cestujícího jako nejmladší syn  roku 1939 se rodina přestěhovala z existenčních i rasových důvodů z Prahy do Buštěhradu  otec i dva starší bratři byli za války posláni do koncentračního tábora  do konce války žil s matkou, která nebyla Židovka

3 SPORT  po válce začal pracovat jako sportovní reportér v Českém rozhlase  s fotbalovým klubem Dukla cestoval do Spojených států  roku 1964 navštívil zimní olympijské hry v rakouském Innsbrucku Díla se sportovní tematikou: Dukla mezi mrakodrapy Pohádka o Raškovi Plná bedna šampaňského

4  v roce1964 se u něj projevila závažná choroba - maniodepresivní psychóza smíšená s prvky schizofrenie  musel odejít do invalidního důchodu – často pobýval v psychiatrických léčebnách  zemřel předčasně na infarkt

5 AUTOBIOGRAFICKÉ PRÓZY Smrt krásných srnců – vzpomínky na dětství v Buštěhradě, povídkám vévodí postava jeho tatínka Jak jsem potkal ryby – vzpomínky na autorovo milované rybaření – Berounsko Obě knihy vyšly v souboru Zlatí úhoři. Některé povídky byly zfilmovány.

6 V roce 2002 bylo v Buštěhradě zřízeno muzeum Oty Pavla.

7 Otázky: 1.Proč se rodina Oty Pavla přejmenovala? 2.Najdi na mapě Buštěhrad. U kterého velkého města leží? Které významné místo najdete poblíž? 3.Jaké povolání vykonával Ota Pavel? 4.Co se stalo na olympiádě v Innsbrucku? 5.O čem jsou tematicky jeho knihy? 6.Jak se jmenují dvě knihy povídek?

8 Zdroj: &id=1314 citováno MORAVEC, Hynek. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: e_4919.JPG MIAOW, Miaow. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Eva Bartošová Název DUM: VY_32_Inovace_6.1.20 Ota Pavel Název sady: Český jazyk 7. ročník Číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google