Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY: ZŠ a MŠ Osoblaha AUTOR: Mgr. Jana Kolbeová NÁZEV: VY_32_INOVACE_18_ČESKÝ_JAZYK_A_LITERATURA TEMA: Česká próza a poezie 20. století ČÍSLO PROJEKTU:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY: ZŠ a MŠ Osoblaha AUTOR: Mgr. Jana Kolbeová NÁZEV: VY_32_INOVACE_18_ČESKÝ_JAZYK_A_LITERATURA TEMA: Česká próza a poezie 20. století ČÍSLO PROJEKTU:"— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY: ZŠ a MŠ Osoblaha AUTOR: Mgr. Jana Kolbeová NÁZEV: VY_32_INOVACE_18_ČESKÝ_JAZYK_A_LITERATURA TEMA: Česká próza a poezie 20. století ČÍSLO PROJEKTU: 1.07/1.4.00/ Ota Pavel

2 Datum vytvoření projektučerven 2012 Ročník9. Popis prezentaceŽáci budou seznámeni s životem a tvorbou Oty Pavla. Napíší si zápis do sešitu.

3

4 Ota Pavel se narodil jako nejmladší syn obchodního cestujícího Leo Poppera. Otec Leo byl ……..……, matka Herma byla …………….. Již od dětství se věnoval …………….., rybaření, sportu – hlavně ………….…. a ……………………. Otce jako Žida za války neminul …………………. a také Otovi starší bratři, …………. a Jiří, byli za okupace kvůli svému zpola židovskému původu v ……………………… táborech …………… a Osvětim – Březnice a absolvovali Pochody smrti. Naštěstí se všichni tři ……………………… Ota válku prožil s ………………. Ve ……. letech začal pracovat jako …………… na dole. Otova rodina si na přání otce nechala své příjmení počeštit a z Popperů se stali ………………………. ŽidČeška přírodě fotbaluhokeji transport Hugo koncentračních Terezín vrátili v pořádku domů. matkou 13 horník Pavlovi

5 Krátce trénoval …………………… mládež ve Spartě Praha, pak pracoval jako ………………………………………... Navštívil mnohé země – USA, Francii, Švýcarsko, Rakousko... V únoru 1964 na zimních ………………………… hrách v Innsbrucku však onemocněl těžkou ………………………….. chorobou. Oporu při své chorobě hledal v ………………… - a především v jeho milovaném …………………….. Přestože měl velké zdravotní potíže, nepřestával nadále psát. V té době vznikla jeho vrcholná díla - ………………………………………, a ………………………………… Stal se také nejlepším přítelem spisovatele Arnošta Lustiga. Zemřel náhle na srdeční ………………….. hokejovou sportovní redaktor olympijských duševní přírodě rybaření Smrt krásných srnců Jak jsem potkal ryby infarkt

6 Reportáže a povídky o sportovcích:  Dukla mezi mrakodrapy  Plná bedna šampaňského  Pohár od Pánaboha  Syn celerového krále  Pohádka o Raškovi Vzpomínkové prózy:  Smrt krásných srnců (vzpomíná hlavně na dětství)  Jak jsem potkal ryby (soustředí se hlavně na svůj vlastní život a na ryby)

7  Kdo je Ota Pavel?  Jak se jmenovali jeho rodiče a sourozenci?  Čím byl jeho otec?  Kam musel odejít otec spolu s bratry a proč?  Co dělal během této doby Ota?  Jak se původně tato rodina jmenovala?  Čím se Ota stal?  Co se stalo na olympiádě v Innsbrucku?  Jak tuto situaci zvládal?  Co během této doby napsal?  O čem jsou obě knihy?  Jak se nazývá soubor těchto dvou knih?  Co ještě psal a o čem?  Kteří další autoři se věnovali ve svých knihách válečné tématice?

8     SOUKAL, J. Čítanka 9 (literární výchova pro 6. ročník základní školy a pro odpovídající ročník víceletých gymnázií). Praha: SPN, 2002.


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY: ZŠ a MŠ Osoblaha AUTOR: Mgr. Jana Kolbeová NÁZEV: VY_32_INOVACE_18_ČESKÝ_JAZYK_A_LITERATURA TEMA: Česká próza a poezie 20. století ČÍSLO PROJEKTU:"

Podobné prezentace


Reklamy Google