Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola: Základní škola a Mateřská škola, Kostelní 560, Svoboda n. Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Hana Klomínská Datum: duben 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.1_.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola: Základní škola a Mateřská škola, Kostelní 560, Svoboda n. Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Hana Klomínská Datum: duben 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.1_."— Transkript prezentace:

1 Škola: Základní škola a Mateřská škola, Kostelní 560, Svoboda n. Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Hana Klomínská Datum: duben 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.1_ ČJ1,2_29 Téma:Čtení skupin di, ti, ni. Velikonoce. Ročník:1. – 2. Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.3068

2 Anotace: Tyto pracovní listy se věnují tématu Velikonoc a jsou zaměřeny na procvičení čtení slov se slabikami di, ti, ni. Je zde uvedena i jedna velikonoční koleda od autorky Mileny Lukešové. Následující text je zaměřen na velikonoční zvyk - malování kraslic. Naskýtá se možnost navázání na učivo Prvouky nebo využití pro výtvarnou výchovu. Pročti si slova a potom vymýšlej ke každému sloupečku další podobná. Až si přečteš velikonoční koledu o zajíčkovi, pokus se ji naučit zpaměti. Nakonec si přečti, jak malují dívky kraslice a vytvoř vlastní návrh.

3 Procvičování čtení slov se slabikami di, ti, ni. Ke každé skupině slabik na di /dí, ti/ tí, ni/ ní vymysli další slova. ditini diváktichotrávník divadlotikajíkoníček dívkakytičkynyní Přečti si následující velikonoční koledu. Nauč se ji zpaměti. Zajíčkova koleda – Milena Lukešová Koleda, koleda, jarní trávo, ať je tady všecko zdrávo. Koleda, koleda, travičko, vyskoč aspoň maličko, a pak ještě výš, udělej nám skrýš. Pro zajíčka, pro vajíčka i pro toho koledníčka, co si pokoj nedá a vajíčka hledá a přitom si říká: Koleda, koleda,… Namaluj svůj obrázek k zajíčkově koledě.

4 Procvičování čtení slov se slabikami di, ti, ni. Velikonoční náladu ještě neopustíme. Následující příběh je také jarní. Velikonoční kraslice Babička uvařila bílá vajíčka. Naďa a Vlaďka si připravily barvy. Nejprve kreslily tenkou svíčkou. Babička se diví: „ Nic tam není.“ „ Však uvidíš babi.“ řekly dívky. Ponořily vajíčka do teplé barvy. Potom je osušily a nestačily se divit. Objevily se kytičky, srdíčka a sluníčka. Namaluj také velikonoční vajíčka.

5 Použitý materiál: www.office.microsoft.com Báseň Zajíčkova koleda od Mileny Lukešové.


Stáhnout ppt "Škola: Základní škola a Mateřská škola, Kostelní 560, Svoboda n. Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Hana Klomínská Datum: duben 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.1_."

Podobné prezentace


Reklamy Google