Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

3.4.2012 Projektový den VELIKONOCE. Co jsme se například dozvěděli? Použité zdroje:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "3.4.2012 Projektový den VELIKONOCE. Co jsme se například dozvěděli? Použité zdroje:"— Transkript prezentace:

1 3.4.2012 Projektový den VELIKONOCE

2 Co jsme se například dozvěděli? Použité zdroje: http://www.velikonoce.org/velikonocni-tradice/http://www.velikonoce.org/velikonocni-tradice/ galerie http://office.microsoft.comhttp://office.microsoft.com vlastní fotografie

3 Proč je čtvrtek zelený? Ve čtvrtek bychom měli jíst samou zelenou stravu, jako například zelí, špenát a podobně. Člověk by potom měl být silný a zdravý. Právě v tento den uslyšíme naposled kostelní zvony. Když při jejich zvuku zacinkáme mincemi, pranostika praví, že jich potom v následujícím roce budeme mít hodně.

4 Proč velikonoční pomlázka? Všichni muži a děti vstávají na Velikonoční pondělí časně zrána, aby vyšli na koledu. Obcházejí sousedství a šlehají děvčata, aby byly příští rok zdravé a stále mladé.

5 Velikonoční koleda. Koleda Panímámo zlatičká, darujte nám vajíčka. Nedáte-li vajíčka, uteče vám slepička do horního rybníčka a z do louže, kdo jí odtud pomůže?

6 Pro chytré hlavičky, dokážete doplnit? Na Hromnice musí skřivánek vrznout i kdyby měl ………… Únor bílý, pole …………………….. Když zahučí v dubnu hrom, obalí se listím ………………. Na svatého Jiří vylézají hadi a …………………… Březen za kamna vlezem, duben ještě tam …………….. Mráz kopřivu ………………… Kdo se moc ptá, moc se …………………

7 Projektový den ve 3. ročníku.

8 Hezké Velikonoce


Stáhnout ppt "3.4.2012 Projektový den VELIKONOCE. Co jsme se například dozvěděli? Použité zdroje:"

Podobné prezentace


Reklamy Google