Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146 Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Sada č. XVII Identifikátor sady: VY_32_INOVACE_Sada XVII _ ČJS, DUM 10 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Název: Zima Autor: Mgr. Martina Burgetová Stručná anotace: Prezentace básniček, pranostik, hádanek, zimních sportů na téma „Zima“. Metodické zhodnocení: Odpilotováno dne 9. 1. 2012 ve třídě 2.C Mgr. Martinou Burgetovou. V prezentaci jsme si se žáky přiblížili roční období „Zima“ formou básniček, pranostik, hádanek. V závěru se žáci snažili správně pojmenovat zimní sporty.

3 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Zima Zimní dopis Michal Černík Přišla zima po roce, zmrzlo nebe v potoce a bruslemi do ledu píší kluci koledu. (České Vánoce Josefa Lady)

4 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Pranostiky Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává. V lednu sníh a bláto, v únoru tuhé mrazy za to. V únoru sníh a led – nanesou včely med. Únorová voda, pro pole škoda. Únor bílý – pole sílí. Slunečný únor –na poli úhor. Březnové slunce má krátké ruce. O svatém Tomáši, sníh bředne ne kaši. (7. 3.) Svatý Josef s tváří milou končí zimu plnou. (19. 3.)

5 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová PROSINEC Zuzana Kopecká Za prosincem končí rok, do nového už jen krok. V prosinci jsou Vánoce přesně jednou po roce. LEDEN František Hrubín Leden, leden, přikryl vodu ledem, a kde včera byly louže, tam to dneska pěkně klouže. ÚNOR Ivan Blatný Jirka se ještě klouže, Z klouzaček budou louže. Ať je to hodně brzy, už nás ta zima mrzí. Zimní měsíce jsou:

6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Je chlíveček bez dvířeček, dvanáct ovcí v něm. Běží, běží, nepoleží, nemá vůz ani sáně, přece nikdy neustane. Když je teplo, tak si troufám, po stupíncích vzhůru stoupám, když je ale mráz a led, pod nulu si vlezu hned. CO JE TO?

7 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Je chlíveček bez dvířeček, dvanáct ovcí v něm. Rok Běží, běží, nepoleží, nemá vůz ani sáně, přece nikdy neustane. Čas Když je teplo, tak si troufám, po stupíncích vzhůru stoupám, když je ale mráz a led, pod nulu si vlezu hned. Teploměr CO JE TO? Řešení

8 Uhodneš názvy zimních sportů? Napiš je na linky. ___________________________________________________________________________________________________ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová

9 Uhodneš názvy zimních sportů? Napiš je na linky. ___________________________________________________________________________________________________ Krasobruslení Sjezdové lyžování (Alpské) SáňkováníHokej Biatlon (Běh na lyžích + střelba z malorážní pušky) CurlingSkoky na lyžíchBěžecké lyžování Řešení Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová

10 Uveřejněné odkazy [cit. 2012-01-04] Odkaz na veškerý obrázkový materiál dostupný pod licencí Microsoft Office http://office.microsoft.com/cs-cz/images/?CTT=97 Šottnerová Dagmar. Zima. 1. vydání. Olomouc: Rubico, 2005. ISBN 80-7346-059-9. str. 119 Tištěné médium


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Burgetová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."

Podobné prezentace


Reklamy Google