Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola: Základní škola a Mateřská škola, Kostelní 560, Svoboda n. Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Hana Klomínská Datum: březen 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.1_.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola: Základní škola a Mateřská škola, Kostelní 560, Svoboda n. Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Hana Klomínská Datum: březen 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.1_."— Transkript prezentace:

1 Škola: Základní škola a Mateřská škola, Kostelní 560, Svoboda n. Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Hana Klomínská Datum: březen 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.1_ ČJ1,2_8 Téma:Čtení s porozuměním. U krmítka. Ročník:1. – 2. Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.3068

2 Anotace: Žáci si přečtou text v levé části pracovního listu. V pravé části je tento text připraven k rozstříhání na jednotlivé věty. Žáci je potom podle paměti skládají ve správném pořadí a nakonec zkontrolují. K textu náleží otázky s obrázky na porozumění obsahu přečteného. Děti mohou pracovat samostatně nebo ve dvojicích.

3 Čtení s porozuměním. Pracovní list. U nás je kos. Dáme mu ja.. ko. Kos lítá do sadu. Lítá sem a tam. V sadu je krmítko. Jan tam nosí mák a lůj. I Kája nese kus loje. Kos je tady. Ten se ale má! U nás je kos. Dáme mu ja.. ko. Kos lítá do sadu. Lítá sem a tam. V sadu je krmítko. Jan tam nosí mák a lůj. I Kája nese kus loje. Kos je tady. Ten se ale má! Přečti si text vlevo. Potom pečlivě rozstříhej text vpravo a podle paměti znovu slož. Zkontroluj. Můžeš pracovat s kamarádem nebo sám. Zkus namalovat obrázek k tomuto vyprávění.

4 Čtení s porozuměním. Otázky. 1.Kdo lítá ke krmítku? 2.Kde je krmítko? 3.Co tam dáme? 4.Jak se chlapci jmenují? Správná odpověď: 1. Ke krmítku lítá kos. 2. Krmítko je v sadu. 3. Dáme tam jablko, mák a lůj. 4. Jmenují se Kája a Jan.

5 Použitý materiál: Databáze volně šiřitelných obrázků - http://www.clker.comhttp://www.clker.com Office. Microsoft.com


Stáhnout ppt "Škola: Základní škola a Mateřská škola, Kostelní 560, Svoboda n. Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Hana Klomínská Datum: březen 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.1_."

Podobné prezentace


Reklamy Google