Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KAVKA VE MĚSTĚ – KAVKA VE ŠKOLE Zaletím se podívat co se děje ve škole. ZDROJ PTÁCI PRŮVODDCE PŘÍRODOU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KAVKA VE MĚSTĚ – KAVKA VE ŠKOLE Zaletím se podívat co se děje ve škole. ZDROJ PTÁCI PRŮVODDCE PŘÍRODOU."— Transkript prezentace:

1 KAVKA VE MĚSTĚ – KAVKA VE ŠKOLE Zaletím se podívat co se děje ve škole. ZDROJ PTÁCI PRŮVODDCE PŘÍRODOU

2 POZNÁVÁNÍ KAVKY OBECNÉ KAVKA BY CHTĚLA O SOBĚ NĚCO VĚDĚT, TAK JI ŘEKNU JAK JI POZNÁM: KAVKA MÁ ŠEDOČERNÉ PEŘÍ,ŠEDOU ŠÍJI, SVĚTLÉ OČI,MALÝ ZOBÁK A ČERNÉ NOHY.DÁ SE ZAHLÉDNOUT JAK HLEDÁ POTRAVU V ODPADKOVÉM KOŠI. Ťav,Ťav! PO HLASE MNE NEPOZNÁTE UMÍM NAPODOBOVAT JINÉ PTÁKY.

3 HNÍZDĚNÍ PROTOŽE SE KAVKA PTÁ NA HNÍZDĚNÍ A NA LÍHNUTÍ MLÁĎÁT, TAK JÍ TO ŘEKNU,ALE JENOM MNE ZKOUŠÍ, PROTOŽE ONA TO VŠECHNO VÍ. NEJČASTĚJI HNÍZDÍ V : PODKROVÍ,KOMÍNECH VE ZŘÍCENINÁCH, VÝKLENCÍCH VĚŽÍ A V BUDKÁCH. MATERIÁL NA HNÍZDO : VĚTVIČKY,STÉBLA TRÁVY,NOVINY NEBO PAPÍR KTERÝ NAJDE,MECH,LISTÍ,PEŘÍ A CHLUPY. HNÍZDO STAVÍ V BŘEZNU.

4 LÍHNUTÍ MLÁĎÁT V DUBNU SAMIČKA SNÁŠÍ 4-6 VAJEC, SEDÍ NA NICH 15-20 DNÍ.MLÁĎATA KRMÍ RODIČE ASI 32-36 DNÍ. VEJCE JSOU SVĚTLE MODRÁ S HNĚDÝMI SKVRNAMI.

5 MIGRACE KAVKA JE ČÁSTEČNĚ TAŽNÝ PTÁK.ČÁST POPULACE KAVEK U NÁS V ZIMĚ ZŮSTÁVÁ,ALE MLADŠÍ KAVKY MIGRUJÍ DO NĚMECKA A FRANCIE.KAVKA SE OBČAS PŘIPOJUJE K HEJNŮM HAVRANŮ POLNÍCH.NA ZIMU K NÁM PŘILÉTAJÍ KAVKY Z POLSKA A BĚLORUSKA KTERÉ SE OD NAŠICH KAVEK LIŠÍ ZBARVENÍM PEŘÍ NA KRKU.

6 POTRAVA PAVOUCI,ČERVI A ROSTLINY.

7 KONEC PŘIPRAVIT POZOR TEĎ!!! LETÍM…HURÁ DOMŮ


Stáhnout ppt "KAVKA VE MĚSTĚ – KAVKA VE ŠKOLE Zaletím se podívat co se děje ve škole. ZDROJ PTÁCI PRŮVODDCE PŘÍRODOU."

Podobné prezentace


Reklamy Google