Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podobné prezentace


Prezentace na téma: ""— Transkript prezentace:

1

2 Leibig's law

3 Popel Složení dřevěného popela (minerály): ● vápník (33 až 35 % CaCO 2 ) ● draslík (6 až 10 % K 2 CO 3 ) ● fosfor (2 až 4 % P ) ● hořčík (4 až 7 % MgCO 2 )

4

5 Guáno

6

7

8 Dusíkatá hnojiva Dusíkatá hnojiva jsou látky, které se rostlinám dodávají, aby rostly rychleji. Rostliny dusík nevylučují a plně ho využívají k růstu. Rostliny, které byly hnojeny dusíkatými hnojivy poznáme podle velkého vzrůstu, velkých listů, ale takovéto rostliny se lehce ve větru lámou a jsou málo celkově odolné.

9 Haber-Boschův proces ● 1908 Fritz Haber objevil principy syntézy amoniaku. K syntéze dochází za přítomnosti železného katalyzátoru při vysokém tlaku a teplotě. ● 1913 Carl Bosch, chemik společnosti BASF, proces zkomercionalizoval zavedením první vysoce moderní průmyslové výroby. Tento průmyslový proces umožnil expanzi zemědělské výroby i lidské populace v průběhu 20. století. ● Jako zdroj vodíku pro H-B proces se využívá zemní plyn.

10 Hlízkovité bakterie (rhizobia) žijící na kořenech bobovitých rostlin dovedou vázat přímo vdušný dusík a měnit ho na organickou formu (tzv. vazači dusíku)

11 NFT's & Agroforestry


Stáhnout ppt ""

Podobné prezentace


Reklamy Google