Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Hnojiva organická Kód VM:VY_52_INOVACE_61_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Hnojiva.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Hnojiva organická Kód VM:VY_52_INOVACE_61_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Hnojiva."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Hnojiva organická Kód VM:VY_52_INOVACE_61_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Hnojiva Autorka:Mgr. Helena Kriegelová Anotace: Pomocí textu a pracovního listu se žáci seznámí s druhy hnojiv a jejich využitím Klíčová slova: Organické hnojivo, kompost, mulč, humus Metodické pokyny:Metodické pokyny jsou součástí materiálu Druh učebního materiálu:Prezentace doplněná pracovním listem Druh interaktivity:Aktivita kombinovaná Cílová skupina:Žák praktické školy dvouleté, 2. ročník Datum vzniku VM:2. Června 2013 VM je součástí: -- Soubory: Přístupné na www.skolasd.eu Adresa školy: MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie, Frýdecká 34, Český Těšín

2 Organická hnojiva Organická hnojiva jsou hnojiva vzniklá přirozeným způsobem, např. hnůj, krevní, kostní a rohová moučka. Své živiny odevzdává půdě pomalu. Zvířecí výměšky (hnůj) je nejlepší organické hnojivo. Organická hnojiva posilují fyzicky zeminu, snižují kyselost. K zalévání používáme jednu část hnoje nebo humusu a 10 částí vody. Humus: Odumřelé organické látky rostlinného i živočišného původu. Nejúrodnější část půdy. Kompost a mulč nejsou hnojiva v pravém slova smyslu, po zapravení do půdy jsou zásobníky živin. Kompost: Organický prostředek pro zlepšení půdy, obsahující org. látky a rostlinné živiny. Mulč: Bojuje proti plevelům a škůdcům.

3 Druhy hnojiv Dusíkatá hnojiva: *Přispívají k silnému růstu stonků, listů a stvolů. *Při přebytku dusíku se květy zatahují, rostliny jsou náchylné k plísním a houbám. Fosforokyselé hnojivo: *Urychluje růst a prodlužuje kvetení rostlin. Draselná hnojiva: *Přispívají k růstu rostlin a kvetení. *Společně s fosforokyselými hnojivy přispívá draslík na krásné kvetení a barvy květů.

4 Kdy nedoporučujeme hnojení Nemocné rostliny, kdy ještě neznáme příčinu onemocnění. Kaktusy se nedoporučují hnojit organickými hnojivy. Rostliny v období klidu a na konci periody růstu a před obdobím klidu

5 Obrázky Kompost Hnůj

6 Pracovní list Úkol: Přiřaď hnojiva do tabulky. Anorganická hnojivaOrganické hnojiva Kompost Hořčík Draslík FosforMulč Hnůj Dusík Humus

7 Použité zdroje: www.google.com - obrázkywww.google.com


Stáhnout ppt "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Hnojiva organická Kód VM:VY_52_INOVACE_61_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Hnojiva."

Podobné prezentace


Reklamy Google