Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Zpracování půdy na zahradě Kód VM:VY_52_INOVACE_42_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Půda.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Zpracování půdy na zahradě Kód VM:VY_52_INOVACE_42_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Půda."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Zpracování půdy na zahradě Kód VM:VY_52_INOVACE_42_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Půda Autorka:Alžběta Rylková Anotace: Pomocí textu a pracovního listu se žáci seznámí se zpracováním půdy, příprava k setbě. Klíčová slova: Půda Metodické pokyny:Metodické pokyny jsou součástí materiálu Druh učebního materiálu:Prezentace doplněná pracovním listem Druh interaktivity: Kombinovaná Cílová skupina:Žák praktické školy dvouleté, I. ročník Datum vzniku VM:15.6.2013 VM je součástí: -- Soubory: Přístupné na www.skolasd.eu Adresa školy: MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie, Frýdecká 34, Český Těšín

2 Zpracování p ů dy na zahrad ě – rytí, hrabání Rytí: o Prázdné a sklízené záhony na zimu připravíme tím, že je poryjeme. Hloubka rytí by měla odpovídat velikosti rýče, přičemž hroudy nerozbíjíme, to za nás udělá v zimě mráz. o Při rytí dochází k rozrušení půdního škraloupu a důkladnému promíchání vrstev zeminy. o Důležitou roli zde hraje přídavek organických hnojiv a jiných látek.

3 Jako přídavek do rytých záhonů můžeme použít: o Nadrobno posekanou trávu o Písek – pouze u těžkých půd (zlehčuje půdu) o Dřevěný popel (také zlehčuje půdu) o Chlévský hnůj (kravský nebo koňský)…

4 Hrabání Poctivě shrabujte listí! Přebývá v něm totiž spousta různých chorob, parazitů a škůdců, kteří mohou škodit rostlinám. Listí je nejlepší nasypat do kompostéru, a získat tak poměrně rychle kvalitní kompost. Na kompost by podle názoru většiny odborníků neměly přijít listy ořešáku.

5 Pracovní list Jak připravíme zahradu na zimu? Co s padaným listím ze stromů?


Stáhnout ppt "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Zpracování půdy na zahradě Kód VM:VY_52_INOVACE_42_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Půda."

Podobné prezentace


Reklamy Google