Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Okrasné rostliny Kód VM:VY_52_INOVACE_58_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Okrasné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Okrasné rostliny Kód VM:VY_52_INOVACE_58_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Okrasné."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Okrasné rostliny Kód VM:VY_52_INOVACE_58_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Okrasné rostliny Autorka:Mgr. Helena Kriegelová Anotace: Pomocí textu a pracovního listu se žáci seznámí s rozdělením okrasných rostlin Klíčová slova: Okrasná rostlina, dřevina, bylina, balkónová květina Metodické pokyny:Metodické pokyny jsou součástí materiálu Druh učebního materiálu:Prezentace doplněná pracovním listem Druh interaktivity:Aktivita kombinovaná Cílová skupina:Žák praktické školy dvouleté, 2. ročník Datum vzniku VM:10. Duben 2013 VM je součástí: -- Soubory: Přístupné na www.skolasd.eu Adresa školy: MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie, Frýdecká 34, Český Těšín

2 ROZDĚLENÍ OKRASNÝCH ROSTLIN 1) Podle charakteru stonku a) Okrasné dřeviny (stonek dřevnatý) * stromy – bříza, lípa, smrk * keře – hortenzie, šeřík, maliník obecný b) Okrasné byliny (stonek dužnatý) * květiny – levandule, sněženka, slunečnice * okrasné traviny – ostřice chocholatá, ostřice převislá

3 2) Podle toho, kde se pěstují * venkovní * pokojové

4 1a) OKRASNÉ DŘEVINY Strom -Keř - Javor Bříza Šeřík Hortenzie

5 1b) Okrasné byliny Květina -Okrasná travina - Ostřice chocholatá Ostřice převislá Levandule Slunečnice

6 VENKOVNÍ A BALKONOVÉ KVĚTINY LETNIČKY – rostliny jednoleté. V jednom roce se vysévají, kvetou, mají plody a semena. DVOULETKY – pěstují se ve dvou letech. Do podzimu vytvoří listy, přezimují, kvetou na jaře dalšího roku. TRVALKY – setrvávají na stanovišti několik let. Přezimuje podzemní část rostliny. Některé kvetou na jaře, jiné v létě a na podzim.

7 VENKOVNÍ A BALKONOVÉ KVĚTINY VENKOVNÍ A BALKONOVÉ KVĚTINY CIBULNATÉ A HLÍZNATÉ KVĚTINY – mají vytrvalý podzemní orgán (cibuli nebo hlízu). - Hlíznaté květiny jsou teplomilné. Na podzim hlízu vyryjeme a skladujeme přes zimu ve sklepě. - Cibulnaté květiny vysazujeme na podzim. Kvetou na jaře. Cibule mohou zůstat v půdě i několik let.

8 VENKOVNÍ KVĚTINY KosatecPlamenkaDenivka AstraAksamitník Verbena

9 Balkónové květiny Muškáty Petunie Lobelka BacopaBidens

10 Pracovní list Úkol: Zařaď obrázky do správné skupiny StromKeř Květina Okrasné traviny

11 Použité zdroje: www.google.com -obrázkywww.google.com


Stáhnout ppt "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Okrasné rostliny Kód VM:VY_52_INOVACE_58_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Okrasné."

Podobné prezentace


Reklamy Google