Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Škůdci, neznámější druhy Kód VM:VY_52_INOVACE_63_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Škůdci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Škůdci, neznámější druhy Kód VM:VY_52_INOVACE_63_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Škůdci."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Škůdci, neznámější druhy Kód VM:VY_52_INOVACE_63_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Škůdci Autorka:Mgr. Helena Kriegelová Anotace: Pomocí textu a pracovního listu se žáci seznámí s nejčastějšími škůdci rostlin Klíčová slova: Molice, mšice štětinky, chvostoskoci Metodické pokyny:Metodické pokyny jsou součástí materiálu Druh učebního materiálu:Prezentace doplněná pracovním listem Druh interaktivity:Aktivita kombinovaná Cílová skupina:Žák praktické školy dvouleté, 2. ročník Datum vzniku VM:5. června 2013 VM je součástí: -- Soubory: Přístupné na www.skolasd.eu Adresa školy: MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie, Frýdecká 34, Český Těšín

2 Škůdci Nejznámější škůdci: MOLICE: * MOLICE: Znečišťují spodní stranu listů lepkavým medovitým výměškem. Na listech se nejprve objeví skvrny, a později zvadnou. Dotknete-li se rostliny, vzlétnou molice, které se podobají moučně poprášeným molům.

3 * MŠICE * MŠICE: Jsou zelené nebo černé, kapkovitého tvaru, půl až dva milimetry velké. Nacházejí se většinou ve skupinách pod listy, na mladých výhoncích a poupatech. Mšice lehce přenášejí vírová onemocnění na zdravé rostliny, proto je nutné je co nejrychleji odstranit. Většinou je objevíte pouhým zrakem, jinak se dále poznají podle lepkavých výměšku.

4 * ŠTĚTINKY: * ŠTĚTINKY: Napadení rostlin většinou poznáte podle lepkavých medových skvrn. Při malém napadení je možno odstranit štětinky špičatým nožem a nastříkat roztokem mýdla a lihu.

5 Chvostoskoci: * Chvostoskoci: Vyskytují se často, ale jen zřídka kdy způsobují opravdovou škodu. Malá bezkřídlá zvířátka, která jsou podle druhu bílá až modročerná. Sedí na zemině, mnohdy i na vnější straně květináčů, které stojí v ozdobných obalech.

6 Pracovní list Úkol: Zařaď co patří mezi škůdce a co nepatří ANO patří NE nepatří

7 Použité zdroje: www.google.com -obrázkywww.google.com


Stáhnout ppt "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Škůdci, neznámější druhy Kód VM:VY_52_INOVACE_63_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Škůdci."

Podobné prezentace


Reklamy Google