Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Výsadba a rozmnožování sadby Kód VM:VY_52_INOVACE_53_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Výsadba a rozmnožování sadby Kód VM:VY_52_INOVACE_53_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Výsadba a rozmnožování sadby Kód VM:VY_52_INOVACE_53_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická oblast:Zelenina a hospodářské rostliny Autorka:Alžběta Rylková Anotace: Pomocí textu a pracovního listu se žáci seznámí s výsadbou zeleniny. Klíčová slova: Výsadba Metodické pokyny:Metodické pokyny jsou součástí materiálu Druh učebního materiálu:Prezentace doplněná pracovním listem Druh interaktivity:Kombinovaná Cílová skupina:Žák praktické školy dvouleté, II. ročník Datum vzniku VM:21.7.2013 VM je součástí: -- Soubory: Přístupné na www.skolasd.eu Adresa školy: MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie, Frýdecká 34, Český Těšín

2 Výsadba a rozmnožování sadby Semena je vhodné před výsevem několik hodin namáčet, urychlíme tím jejich klíčení Semena zeleniny je vhodné namočit na několik hodin do teplé vody. Výsev semen zeleniny má svá pravidla Semena plodové zeleniny vyséváme do truhlíku řídce, tak aby mělo každé semínko dostatek prostoru pro svůj následný růst. Nádobu přikryjeme průhlednou fólií s otvory pro dýchání. Drobná semínka zeleniny smícháme s pískem a vyséváme. Semena okurek a tykví můžeme vysévat rovnou do kelímků od jogurtů a nebo do hliněných květináčků. Nepotřebují přepichovat. Vytvoří si bohatý kořenový bal, díky němuž se jim bude po přesazení na venkovní stanoviště lépe dařit a budou odolnější.

3 Nezapomeňme na přepichování Přepichování je dalším úkonem, který nám zajistí vyšší otužilost semen. Jakmile mají sazeničky zeleniny 2 až 3 pravé lístky, přesadíme je do dřevěného truhlíku ve sponu 4 x 4 centimetry. Kořínky zkrátíme zhruba o jednu třetinu, zajistíme tak vytvoření bohatšího kořenového systému. Sazeničky při přepichování vysazujeme hlouběji, než rostly původně. Po 3 až 4 týdnech sazenice samostatně rozesadíme do květináčků a nebo kelímků od jogurtu, kde je pěstujeme při teplotě okolo 22 - 25°C až do vhodného termínu výsadby na trvalé stanoviště

4 Pracovní list Vyjmenuj postup při výsevu a sadbě zeleniny.


Stáhnout ppt "Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0905 Název VM:Výsadba a rozmnožování sadby Kód VM:VY_52_INOVACE_53_64 Vzdělávací předmět:Pěstování rostlin Tematická."

Podobné prezentace


Reklamy Google