Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TEST Společenské chování TEST Společenské chováníOB21-VVP-HUM-OBN-BUJ-U-1-011.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TEST Společenské chování TEST Společenské chováníOB21-VVP-HUM-OBN-BUJ-U-1-011."— Transkript prezentace:

1 TEST Společenské chování TEST Společenské chováníOB21-VVP-HUM-OBN-BUJ-U-1-011

2 1. Co je to etiketa? ● souhrn společenských zvyklostí, norem ● způsoby a pravidla, jak se chovat

3 2. Kdo je společensky významnější? ● starší > --------- ● ---------- > muž ● ---------- > podřízený

4 3. Pan Novák potká svého šéfa, kdo koho pozdraví jako první? nejdříve zdraví společensky méně významná osoba – pan Novák svého šéfa

5 4. Pan Novák je představován v práci. Jaké je správné pořadí? ● nejdříve představujeme osobu méně společensky významnou osobě společensky významnější ● Pane řediteli, toto je pan Novák.

6 5. Pan Novák je představen svému šéfovi. Kdo podá ruku jako první? ● ruku nejdříve podává společensky významnější osoba – šéf panu Novákovi

7 6. Petr je představen Janě. Kdo komu nabízí tykání? ● tykání nabízí společensky významnější osoba ● Jana nabídne tykání Petrovi.

8 7. Učitelka se žáky se střídají v učebně. Jak budou odcházet? ● přednost mají vycházející z místnosti ● Nejdříve vyjde z místnosti učitelka, pak žáci, až potom vcházejí do místnosti čekající.

9 8. Na které straně povede muž svou ženu? ● čestné místo se nachází po pravé ruce ● Žena půjde po jeho pravém boku.

10 9. Kam odložíš po jídle v restauraci papírový ubrousek ? ● Papírový ubrousek se odkládá do talíře.

11 10. Kam položíš při jídle v restauraci látkový ubrousek ? ● Látkový ubrousek se pokládá na klín, abychom si neušpinili oblečení.

12 11. V jakém pořadí používáme příbory? ● Nejprve používáme příbory, které jsou položeny nejdál od talíře, tzn. odebíráme je v pořadí směrem k talíři.

13 Vyzkoušej své znalosti etikety! ● http://testy.nanic.cz/testy/ostatni/test-ze-spolecenskeho-chovani/ http://testy.nanic.cz/testy/ostatni/test-ze-spolecenskeho-chovani/ ● http://testy.nanic.cz/testy/ostatni/velky-test-spolecenskeho-chovani/ http://testy.nanic.cz/testy/ostatni/velky-test-spolecenskeho-chovani/ ● http://testy.nanic.cz/testy/ostatni/spolecenske-chovani/ http://testy.nanic.cz/testy/ostatni/spolecenske-chovani/

14 Prezentaci vytvořila: Mgr. Alena Bujáčková SPŠ Uherský BrodOB21-VVP-HUM-OBN-BUJ-U-1-011


Stáhnout ppt "TEST Společenské chování TEST Společenské chováníOB21-VVP-HUM-OBN-BUJ-U-1-011."

Podobné prezentace


Reklamy Google