Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_17_01 Základní vzdělávání – Člověk a umění – Hudební výchova.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_17_01 Základní vzdělávání – Člověk a umění – Hudební výchova."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_17_01 Základní vzdělávání – Člověk a umění – Hudební výchova

2 Název Jak funguje hudba Anotace:Prezentace, která slouží k získání znalostí o tom jak vzniká a mění se hlas(zpěv), a jak správně zpívat. Autor:Mgr. Petr Horehleď Jazyk:Čeština Očekávaný výstup:Žák si osvojí základní vědomosti týkající se lidského hlasu Speciální vzdělávací potřeby:Žádné Klíčová slova:Hudba, hlas, mutace hlasu, pravidla zpěvu Druh učebního materiálu:Prezentace Druh interaktivity:Aktivita Cílová skupina:Žák Stupeň a typ vzdělání:Základní vzdělání – druhý stupeň – první období Typická věková skupina:13 – 15 let Celková velikost: 66 kB

3 Jak funguje hudba Hudba provází člověka celý jeho život. Můžeme ji slyšet každý den z rádií a televizí, na oslavách životních jubileí, během různých svátků a významných dnů, na koncertech a jiných představeních. Folklórní oblasti: lidové písně a tance

4 Hlasová hygiena Hlas vzniká v hrtanu pomocí hlasivek, kolem nichž proudí vzduch, vycházející z plic. Dotváří se v ústech. V období dospívání dochází ke změně hlasu – mutaci (Chlapcům klesne hlas asi o 8 tónů a děvčatům o 5 tónů.)

5 Pravidla správného zpěvu Zpívejte pouze jste-li zdraví, v dobré tělesné kondici a v dobré pohodě. Zpívejte v dobře vyvětrané místností, nezpívejte v prašném a zakouřeném prostředí. Dbejte na správné držení těla. Zpívejte v sedě nebo ve stoje, držte trup vzpřímený.

6 Zpívejte ve „své poloze“. Při zpěvu nekřičte. Dbejte na správné dýchání a výslovnost


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_17_01 Základní vzdělávání – Člověk a umění – Hudební výchova."

Podobné prezentace


Reklamy Google