Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA VY_32_INOVACE_ PRV.2R.1B.03. Název aktivity Hospodářská zvířata Vzdělávací obory (předměty) Prv Ročník 2. Metodický návod Žáci se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA VY_32_INOVACE_ PRV.2R.1B.03. Název aktivity Hospodářská zvířata Vzdělávací obory (předměty) Prv Ročník 2. Metodický návod Žáci se."— Transkript prezentace:

1 HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA VY_32_INOVACE_ PRV.2R.1B.03

2 Název aktivity Hospodářská zvířata Vzdělávací obory (předměty) Prv Ročník 2. Metodický návod Žáci se za pomocí prezentace seznámí s hospodářskými zvířaty, s jejich rodinami a také s tím, jaký užitek nám jednotlivá zvířata přinášejí. Seznámí se také se základní stavbou těla hospodářského zvířete, s místem, kde žije a s potravou, kterou se krmí. Využité formy a metody práce rozhovor frontální forma výuky prezentace Pomůcky Interaktivní tabule Zdroj citací, informací, podkladů. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:FoodMeat.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Ultra-fine_fleece.JPG http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Mleko.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sow_with_piglet.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flock_of_sheep.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Dunkelfuchsstute-Ciara16.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Irish_Goat.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Cow_with_calf.jpg http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Cow_portrait.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Little_Piggies.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Hereford_bull_large.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nokota_Horses_cropped.jpg http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Geit_met_sik.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Take_ours!.jpg Autor Mgr. Petra Vérostová Metodická pomůcka může být používána pro účely vzdělávání. 15.4.2013 Kontakt Mgr. Petra Vérostová ZŠ Bosonožská 9, p. o. 62500 Brno verostova@zsbos9.cz

3 Užitek hospodářských zvířat Hospodářská zvířata člověk chová a stará se o ně, protože z nich má užitek. Víte, jaký ? Maso Mléko Kůži Vlnu

4 Hospodářská zvířata Která zvířata považujeme za hospodářská ? Tur domácí Ovce domácí Koza domácí Prase domácí Kůň

5 Stavba těla hlava ocas krk trup přední zadní končetiny

6 Tur domácí Samec Samice Mládě Kráva Tele Býk

7 Tur domácí Jaký užitek z něj máme ? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Masu říkáme hovězí a telecí. Čím se živí a kde ho chováme ? Živí se v létě trávou a v zimě senem. Chováme v kravínech, v létě na pastvinách.

8 Ovce domácí Samec Samice Mládě Ovce Jehně Beran

9 Ovce domácí Jaký užitek z ní máme ? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Masu říkáme skopové a jehněčí. Čím se živí a kde ji chováme ? Čím se živí a kde ji chováme ? Živí se trávou a v zimě senem

10 Koza domácí Samec Samice Mládě Kůzle Kozel Koza

11 Koza domácí Jaký užitek z ní máme ? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Čím se živí a kde ji chováme ? Čím se živí a kde ji chováme ? Živí se trávou a v zimě senem.

12 Prase domácí Samec Samice Mládě Kanec Sele Prasnice

13 Prase domácí Jaký užitek z něj máme ? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Masu říkáme vepřové. Čím se živí a kde jej chováme ? Čím se živí a kde jej chováme ? Krmí se šrotem z obilí. Žijí ve chlévech.

14 Kůň Samec Samice Mládě Hříbě Hřebec Klisna

15 Kůň Jaký užitek z něj máme? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Dříve se kůň využíval pro práci na poli a v lese. Dnes k jízdě. Čím se živí a kde jej chováme ? Čím se živí a kde jej chováme ? Krmí se krmnou směsí a v létě se pase na pastvinách. Krmí se krmnou směsí a v létě se pase na pastvinách. Chováme jej ve stájích. Chováme jej ve stájích.


Stáhnout ppt "HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA VY_32_INOVACE_ PRV.2R.1B.03. Název aktivity Hospodářská zvířata Vzdělávací obory (předměty) Prv Ročník 2. Metodický návod Žáci se."

Podobné prezentace


Reklamy Google