Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA VY_32_INOVACE_ PRV.2R.1B.03. Název aktivity Hospodářská zvířata Vzdělávací obory (předměty) Prv Ročník 2. Metodický návod Žáci se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA VY_32_INOVACE_ PRV.2R.1B.03. Název aktivity Hospodářská zvířata Vzdělávací obory (předměty) Prv Ročník 2. Metodický návod Žáci se."— Transkript prezentace:

1 HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA VY_32_INOVACE_ PRV.2R.1B.03

2 Název aktivity Hospodářská zvířata Vzdělávací obory (předměty) Prv Ročník 2. Metodický návod Žáci se za pomocí prezentace seznámí s hospodářskými zvířaty, s jejich rodinami a také s tím, jaký užitek nám jednotlivá zvířata přinášejí. Seznámí se také se základní stavbou těla hospodářského zvířete, s místem, kde žije a s potravou, kterou se krmí. Využité formy a metody práce rozhovor frontální forma výuky prezentace Pomůcky Interaktivní tabule Zdroj citací, informací, podkladů Autor Mgr. Petra Vérostová Metodická pomůcka může být používána pro účely vzdělávání Kontakt Mgr. Petra Vérostová ZŠ Bosonožská 9, p. o Brno

3 Užitek hospodářských zvířat Hospodářská zvířata člověk chová a stará se o ně, protože z nich má užitek. Víte, jaký ? Maso Mléko Kůži Vlnu

4 Hospodářská zvířata Která zvířata považujeme za hospodářská ? Tur domácí Ovce domácí Koza domácí Prase domácí Kůň

5 Stavba těla hlava ocas krk trup přední zadní končetiny

6 Tur domácí Samec Samice Mládě Kráva Tele Býk

7 Tur domácí Jaký užitek z něj máme ? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Masu říkáme hovězí a telecí. Čím se živí a kde ho chováme ? Živí se v létě trávou a v zimě senem. Chováme v kravínech, v létě na pastvinách.

8 Ovce domácí Samec Samice Mládě Ovce Jehně Beran

9 Ovce domácí Jaký užitek z ní máme ? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Masu říkáme skopové a jehněčí. Čím se živí a kde ji chováme ? Čím se živí a kde ji chováme ? Živí se trávou a v zimě senem

10 Koza domácí Samec Samice Mládě Kůzle Kozel Koza

11 Koza domácí Jaký užitek z ní máme ? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Čím se živí a kde ji chováme ? Čím se živí a kde ji chováme ? Živí se trávou a v zimě senem.

12 Prase domácí Samec Samice Mládě Kanec Sele Prasnice

13 Prase domácí Jaký užitek z něj máme ? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Masu říkáme vepřové. Čím se živí a kde jej chováme ? Čím se živí a kde jej chováme ? Krmí se šrotem z obilí. Žijí ve chlévech.

14 Kůň Samec Samice Mládě Hříbě Hřebec Klisna

15 Kůň Jaký užitek z něj máme? Maso Mléko Kůži Vejce Vlnu Dříve se kůň využíval pro práci na poli a v lese. Dnes k jízdě. Čím se živí a kde jej chováme ? Čím se živí a kde jej chováme ? Krmí se krmnou směsí a v létě se pase na pastvinách. Krmí se krmnou směsí a v létě se pase na pastvinách. Chováme jej ve stájích. Chováme jej ve stájích.


Stáhnout ppt "HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA VY_32_INOVACE_ PRV.2R.1B.03. Název aktivity Hospodářská zvířata Vzdělávací obory (předměty) Prv Ročník 2. Metodický návod Žáci se."

Podobné prezentace


Reklamy Google