Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor: Mgr. Dagmar Sachsová Název: Téma: Číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor: Mgr. Dagmar Sachsová Název: Téma: Číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor: Mgr. Dagmar Sachsová Název: Téma: Číslo projektu:

2 Anotace: Metodické pokyny: Klíčová slova: Datum vytvoření:

3 PTÁCI odlétají na zimu do teplých krajin letí i přes moře do míst, kde je dostatek tepla a potravy na jaře se vrací zpátky, staví si hnízda, do kterých kladou vajíčka a z nich se líhnou mláďata zůstávají u nás přes zimu živí se rostlinami hledají potravu v krmítkách /zob, semena…/ TAŽNÍ STÁLÍ

4 PTÁCI TAŽNÍ VLAŠTOVKA ČÁP ŠPAČEK KUKAČKA SKŘIVAN

5 PTÁCI STÁLÍ STRAKA DATEL SÝKORA KOŇADRA PĚNKAVA BAŽANT KOS

6 PTÁCI DOMÁCÍ KOHOUT SLEPICE HUSA KRŮTA KAČER KACHNA DIVOKÁ

7 HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA

8 KRÁVA Kráva a býk mají telátko. Žijí ve chlévě, na pastvě se živí trávou, v zimě senem. Chovají se pro maso a mléko. Jsou to přežvýkavci.

9 PRASE Prasnice a prase mají selátka. Žijí ve chlévě. Živí se zbytky jídel, bramborami, šrotem. Chovají se pro maso, sádlo a kůži. Ze štětin se vyrábí štětce.

10 KOZA Koza a kozel mají kůzlata. Pasou se na louce. Dávají nám maso, mléko, kůži.

11 KŮŇ Klisna s hřebcem mají hříbě. Kůň se živí ovsem, trávou a senem. Pomáhá při práci v lese a na poli. Slouží k rekreaci a závodům.

12 OVCE Ovce a beran mají jehně. Pasou se na louce. Chovají se hlavně pro vlnu, maso a mléko.

13 SLEPICE Slepice s kohoutem mají kuřata. Živí se hlavně zrním. Chováme je pro maso a vajíčka.

14 KRÁLÍK Samec se samicí mají králíčky několikrát do roka / 5-10 /. Žijí v králíkárně. Živí se trávou, senem, zeleninou a zrním. Chováme je pro maso a pro kožky. Angorský králík se chová pro vlnu.

15 P OUŽITÉ ZDROJE : Program Microsoft Office 2010


Stáhnout ppt "Název školy:Základní škola Podbořany, Husova 276, okres Louny Autor: Mgr. Dagmar Sachsová Název: Téma: Číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google