Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Domácí zvířata – druhy, chov Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.31 Vzdělávací oblast: Přírodověda - domácí zvířata Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Domácí zvířata – druhy, chov Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.31 Vzdělávací oblast: Přírodověda - domácí zvířata Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český."— Transkript prezentace:

1 Domácí zvířata – druhy, chov Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.31 Vzdělávací oblast: Přírodověda - domácí zvířata Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český Očekávaný výstup: žák správně definuje základní probírané pojmy a jejich vzájemné vztahy Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: první stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: 4. ročník základní školy

2 Domácí zvířata – druhy, chov Zvířata žijící s námi nebo v těsné blízkosti nazýváme domácí. Některá chováme hlavně pro jejich užitek – hospodářská. Jiná pouze pro radost – často žijí přímo v našich domovech. Domácích zvířat je mnoho druhů. Proto je důležité před jejich pořízením znát jejich nároky na potravu a chov, čas chovatele. Každý živočich má právo žít v důstojných podmínkách! Zopakujte si, proč člověk chová zvířata z obrázků níže. [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

3 Hospodářská zvířata Člověk chová mnoho zvířat jen pro jejich hospodářský užitek. Nejčastěji pro mléko, maso, tuk, vejce či kožešinu, ale například kůň pomáhá člověku i jako tažná síla. Hlavními hospodářskými zvířaty jsou skot, prasata, drůbež, ovce a kozy. Člověk je chrání, poskytuje jim přístřeší a dostatek potravy. Lidstvo je na chovu hospodářských zvířat závislé,poskytují jsou zdrojem potravy (bílkoviny) a vzácné suroviny (kůže,vlna,krev). [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

4 Domácí zvířata pro radost Zvířata chováme pro potěšení, označujeme je jako mazlíčky.Ať už jde o psa, křečka, pavouka nebo hada, všem zvířatům musíme vytvořit potřebné životní podmínky – nutnost rozmanité potravy, čisté vody, úkrytu, klidu k odpočinku v dostatečném prostoru, správné teploty chovu a čistoty! Mnoho potřeb poznáme, když budeme zvíře pozorovat. V poslední době najdeme v domácnostech i velmi neobvyklé druhy. Tradičního psa a kočku nahrazují například želvy, chameleoni nebo činčily. Vždy se snažte, aby se zvíře u vás mělo dobře, za kvalitu jeho života máte odpovědnost! [cit. 2011-15-07]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "Domácí zvířata – druhy, chov Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.31 Vzdělávací oblast: Přírodověda - domácí zvířata Autor: Mgr. Aleš Hruzík Jazyk: český."

Podobné prezentace


Reklamy Google