Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přírodní společenství Louky Tomáš Mirovský. - nejčastěji v blízkosti lesů nebo kolem vodních toků - často vznikaly kácením lesů a rozvojem průmyslu Louky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přírodní společenství Louky Tomáš Mirovský. - nejčastěji v blízkosti lesů nebo kolem vodních toků - často vznikaly kácením lesů a rozvojem průmyslu Louky."— Transkript prezentace:

1 Přírodní společenství Louky Tomáš Mirovský

2 - nejčastěji v blízkosti lesů nebo kolem vodních toků - často vznikaly kácením lesů a rozvojem průmyslu Louky

3 Louka je velká kultura několika druhů trav.

4 Využití luk Pastviny -zdroj potravy pro zvířata (koně, kozy, ovce, atd.) -zdroj sena pro krmení na zimu. V zimě seno slouží jako krmivo pro domácí i divokou zvěř.

5 Louky - Rostliny Na louce rostou jeteloviny, byliny, tráva a květiny. V některých částech ČR se na loukách uměle vysazovaly různé léčivé, užitkové a okrasné rostliny.

6 Louky - Zvířata žije hodně druhů zvířat. Například hmyz (čmeláci, včely), obratlovci (zajíci, myši) a pak zvířata, která se na louce pasou (koně, kozy, ovce, atd...). Hodně malých tvorů na loukách také spí.

7 Zajímavosti Na louce se občas vyskytují mokřady, které jsou přechod mezi loukou a vodou. Půda na louce je většinou hlinitá. V létě se louka vlní ve větříku, v zimě jí bičují prudké vichry.

8 Děkuji Vám za pozornost. Čerpal jsem z internetu a knihy Atlas zvířat.


Stáhnout ppt "Přírodní společenství Louky Tomáš Mirovský. - nejčastěji v blízkosti lesů nebo kolem vodních toků - často vznikaly kácením lesů a rozvojem průmyslu Louky."

Podobné prezentace


Reklamy Google