Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace Vzdělávací materiál, šablona – Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace Vzdělávací materiál, šablona – Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti."— Transkript prezentace:

1 ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace Vzdělávací materiál, šablona – Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti I/2 VY_12_INOVACE_33/36 – sada č.2 Autor: Helena Jordánová, Mgr. Období: září 2011 – červen 2012 Ročník: 1.-3. Vzdělávací oblast: prvouka GEPARD 1-domácí zvířata Anotace: Výukový materiál je možno použít jako didaktickou hru ve volnější části hodiny. Otázky jsou z oblasti domácích zvířat Výhodné je použití interaktivní tabule, popřípadě je vhodné ofotit první list pro zápis bodů.

2 Pravidla hry GEPARD: Hrají dva týmy dětí, které sedí ve dvou řadách za sebou. Soutěží vždy dvojice sedící vedle sebe. Soutěžící se postaví proti tabuli otázek nebo hlasateli a vítěz krátké hry –kámen, nůžky, papír- vybírá jednu otázku za 100, 200, 300, 400, 500 bodů. Rychlejší se správnou odpovědí získává body dané otázky. Pokračuje další dvojice a otázku vybírá ten z týmu, kde správně odpověděli. Po vyčerpání všech otázek se sčítají body a samozřejmě vítězí tým, kde je součet vyšší. Hodně štěstí ve hře!!!

3 TÝM: ATÝM: B Zde zapisujte hodnoty svých otázek, po sečtení zjistíte, který tým byl úspěšnější.

4 fena kuře kozel sele kobyla OTÁZKY ZA 100 1. 2. 3. 4. 5. Samička od hřebce se nazývá… Mládě prasete je… Samec od kozy se nazývá… Mládě od slepice je … Samička od psa se nazývá…

5 búúú Méé,méé Béé,béé kykyryký Haf, haf OTÁZKY ZA 200 1. 2. 3. 4. 5. Jaký zvuk vydává pes? Jaký zvuk vydává kohout? Jaký zvuk vydává ovce? Jaký zvuk vydává koza? Jaký zvuk vydává kráva?

6 vlnou chmýřím šupinami peřím srstí OTÁZKY ZA 300 1. 2. 3. 4. 5. Čím je kryto tělo krávy? Čím je kryto tělo husy? Čím je kryto tělo kapra? Čím je kryto tělo kuřátka? Čím je kryto tělo ovce?

7 kráva ovce včela prase slepice OTÁZKY ZA 400 1. 2. 3. 4. 5. Kdo nám dává vejce ? Kdo nám dává štětiny? Kdo nám dává med? Kdo nám dává vlnu? Kdo nám dává mléko?

8 pes kapr koza husa osel OTÁZKY ZA 500 1. 2. 3. 4. 5. Mám krátké nohy, dlouhé uši, žeru seno. Mám bílé peří, dlouhý krk, miluji vodu. Mám velké rohy, bílou srst, jsem mlsná. Žiji v rybníku, sežeru vše, mám jikry. Byl jsem první ochočené zvíře člověkem. HÁDEJTE, O KTERÉ ZVÍŘE JDE.

9 KONEC


Stáhnout ppt "ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace Vzdělávací materiál, šablona – Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google