Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 19. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_32.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 19. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_32."— Transkript prezentace:

1

2 Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_32 Téma: Zdeněk Miler Ročník: 2.a 3. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

3 Anotace Materiál je určen žákům 2.a 3.třídy k procvičení čtení s porozuměním a k rozšíření vědomostí, podporuje čtenářskou a informační gramotnost. Materiál je vhodný ke společné práci jako motivační, výkladový nebo opakovací. Materiál je vytvořen pro použití v hodinách českého jazyka, lze jej využít i při výtvarné výchově. Materiál je inovativní tím, že umožňuje použití na interaktivní tabuli. Pro zpestření výuky je obohacen o animované prvky. Součástí materiálu jsou internetové odkazy na ukázky díla. Materiál není kompletním výčtem informací, je pouze ilustrativní částí, která je podle autorky vhodná pro období prvního stupně.

4 Český malíř a ilustrátor

5 Zdeněk Miler  Od dětství rád kreslil a chtěl se stát výtvarníkem.  Byl to český režisér a výtvarník animovaných filmů pro děti, vytvořil 70 filmů.  Byl také ilustrátor knížek i učebnic.  Autor oblíbené postavičky Krteček.  Narodil se v roce Zemřel v roce Znáš některou knížku, kterou ilustroval Zdeněk Miler? Máš některou knížku v knihovničce?

6 Ilustroval například tyto knihy: Jak krtek ke kalhotkám přišel od Eduarda Petišky Jak krtek uzdravil myšku od Hany Doskočilové Odkaz na pohádku Krtek a metro Cesty formana Šejtročka od Václava Čtvrtka Krtek a autíčko od Eduarda Petišky Kubula a Kuba Kubikula od Vladislava Vančury A mnoho dalších …

7 Další odkazy na knihy ilustrované Zdeňkem Milerem: Kuřátko a obilí od Františka Hrubína O zvědavém štěňátku od Ivy Hercíkové Odkaz na pohádku Krtek a metro

8 Za své ilustrace získal řadu ocenění. Jeho krtečka znají děti skoro na celém světě. Krteček letěl i do vesmíru. Podívej se do své knihovny, najdi knížky s ilustracemi Zdeňka Milera a můžeš je donést do školy ukázat.

9 Zdroje:   


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 19. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_32."

Podobné prezentace


Reklamy Google