Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 30. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_28.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 30. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_28."— Transkript prezentace:

1

2 Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_28 Téma: Božena Němcová Ročník: 3. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

3 Materiál je určen žákům 3.třídy k procvičení čtení s porozuměním a k rozšíření vědomostí, rozšiřuje čtenářskou a informační gramotnost. Materiál je vytvořen pro použití v hodinách českého jazyka, je vhodný ke společné práci, lze ho využít jako motivační, výkladový nebo opakovací. Materiál je inovativní tím, že umožňuje použití na interaktivní tabuli. Pro zpestření výuky je obohacen o animované prvky. Materiál není kompletním výčtem informací, je pouze ilustrativní částí, která je podle autorky vhodná pro první období prvního stupně. K tomuto tématu, je zpracován další samostatný DUM Poznejte pohádky Boženy Němcové.

4

5

6 Socha Boženy Němcové od Vladimíra Navrátila v Olomouci

7 » Byla česká spisovatelka. » Narodila se v roce » Za svobodna se jmenovala Barbora Panklová. » Celý život žila ve velké chudobě, o hladu. » Měla čtyři děti. » Zemřela v roce » Nejznámější je její kniha Babička, kde autorka vzpomíná na své dětství a na svou babičku.

8 Kniha vypráví o Barunce a to není nikdo jiný, než sama autorka.

9 Sousoší Babička s dětmi v Ratibořicích

10

11 Znáš některou knížku nebo pohádku od Boženy Němcové? » Byla i sběratelka lidových pohádek.

12 Šternberk

13 Neohrožený Mikeš

14 Čertův švagr

15 Princezna se zlatou hvězdou na čele

16 Další pohádky Boženy Němcové

17 » SCHEINER, Artuš. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: » KARPAC. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: pg pg » MAŇAS, Michal. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: » VILÍMEK, Jan. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: » VOLNÉ DÍLO. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: » SCHEINER, Artuš. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: » SCHEINER, Artuš. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: » SCHEINER, Artur. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: _O_princezn%C4%9B_se_zlatou_hv%C4%9Bzdou_na_%C4%8Dele.jpg _O_princezn%C4%9B_se_zlatou_hv%C4%9Bzdou_na_%C4%8Dele.jpg » JAGRO. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: lav.jpg lav.jpg


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 30. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_28."

Podobné prezentace


Reklamy Google