Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 31. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_36.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 31. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_36."— Transkript prezentace:

1

2 Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_36 Téma: Ondřej Sekora Ročník: 3. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

3 ANOTACE Materiál je určen žákům 2.a 3.třídy k procvičení čtení s porozuměním a k rozšíření vědomostí, podporuje čtenářskou a informační gramotnost. Materiál je vhodný ke společné práci, lze ho využít jako motivační, výkladový nebo opakovací. Materiál je vytvořen pro použití v hodinách českého jazyka, lze jej využít i při výtvarné výchově. Materiál je inovativní tím, že umožňuje použití na interaktivní tabuli. Pro zpestření výuky je obohacen o animované prvky. Součástí materiálu jsou internetové odkazy na ukázky díla. Materiál není kompletním výčtem informací, je pouze ilustrativní částí, která je podle autorky vhodná pro období prvního stupně základní školy.

4 ONDŘEJ SEKORA ČESKÝ SPISOVATEL A ILUSTRÁTOR

5 ONDŘEJ SEKORA Byl český spisovatel a ilustrátor. Psal a kreslil především knihy pro děti. Byl také entomolog, to je člověk, který se zabývá hmyzem. Narodil se v roce Zemřel v roce Znáš některou knížku Ondřeje Sekory? Máš některou knížku v knihovničce?

6 Určitě znáš Ferdu Mravence: Autorem postavičky Ferda Mravenec je Ondřej Sekora. Ferdu Mravence znají děti skoro na celém světě. moSuLbOCHb9UWqpPhrvXkz-

7 Ondřej Sekora napsal a nakreslil tyto knihy : Ferda Mravenec Kuře Napipi a jeho přátelé Pošta v ZOO Malované počasí Kronika města Kocourkova

8 Odkaz na zfilmovanou pohádku Ferda Mravenec: Podívej se do své knihovny, najdi knížky od Ondřeje Sekory a můžeš je donést do školy ukázat.

9 ZDROJE:


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 31. 1. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_36."

Podobné prezentace


Reklamy Google