Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 19. 2. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_35.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 19. 2. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_35."— Transkript prezentace:

1

2 Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_35 Téma: Karel Čapek Ročník: 3. Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

3 Anotace Materiál je určen žákům 3.třídy k procvičení čtení s porozuměním a k rozšíření vědomostí, podporuje čtenářskou a informační gramotnost. Materiál je vhodný ke společné práci, lze ho využít jako motivační, výkladový nebo opakovací. Materiál je vytvořen pro použití v hodinách českého jazyka. Materiál je inovativní tím, že umožňuje použití na interaktivní tabuli. Pro zpestření výuky je obohacen o animované prvky. Součástí materiálu jsou internetové odkazy na ukázky díla. Materiál není kompletním výčtem informací, je pouze ilustrativní částí, která je podle autorky vhodná pro období prvního stupně základní školy.

4 Karel Čapek Významný český spisovatel, novinář a fotograf.

5 Karel Čapek Narodil se v roce 1890 v Malých Svatoňovicích. Jeho starším bratrem je Josef Čapek. Na obrázku je socha bratrů Karla Čapka a Josefa Čapka v Malých Svatoňovicích.

6 Bratři Čapkové, vlevo Karel.

7 Karel Čapek napsal, nakreslil a nafotil krásnou knihu pro děti o malém nezbedném štěněti: Dášeňka čili život štěněte

8 Napsal veselé pohádky, které sám vymyslel: Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek Je tu Psí pohádka, Velká kočičí pohádka, Pohádka vodnická, Velká policejní pohádka, Pošťácká pohádka a další… Odkaz na Velkou pohádku doktorskou : https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=JuaPrUVpnlM

9 Karel Čapek Psal především knihy pro dospělé a články do novin, také fotografoval. Díla Karla Čapka znají lidé po celém světě. Zemřel v roce Máš některou knížku Karla Čapka v knihovničce?

10 Seznam použitých materiálů: VOLNÉ DÍLO. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: LOUČ, Michal. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: _-_brat%C5%99i_%C4%8Capkov%C3%A9.jpg _-_brat%C5%99i_%C4%8Capkov%C3%A9.jpg Zdroje:


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov Autor: Mgr. Milada Pleskačová Datum: 19. 2. 2013 Název: VY_12_INOVACE_1.2.2ČJ2,3_35."

Podobné prezentace


Reklamy Google