Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyZákladní škola praktická Rožnov pod Radhoštěm Číslo projektuCZ. 1. 07/1. 4.00/21.3751 Číslo materiáluVY_32_INOVACE_224 AutorMgr. Romana Rybiařová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyZákladní škola praktická Rožnov pod Radhoštěm Číslo projektuCZ. 1. 07/1. 4.00/21.3751 Číslo materiáluVY_32_INOVACE_224 AutorMgr. Romana Rybiařová."— Transkript prezentace:

1 Název školyZákladní škola praktická Rožnov pod Radhoštěm Číslo projektuCZ / / Číslo materiáluVY_32_INOVACE_224 AutorMgr. Romana Rybiařová NázevHardware, software, operační systém Datum (období)Leden 2014 Ročník6. a 7. ročník ZŠ praktická, lehké mentální postižení Vzdělávací oblastInformační a komunikační technologie Anotace Prezentace je určena žákům 6. a 7. ročníku ZŠ praktické a slouží k seznámení s učivem o počítačích. V této části se žáci seznámí s pojmem hardware a software a naučí se rozpoznávat tato vybavení počítače. Seznámí se také s pojmem operační systém jako základní software počítače.

2 Software Programové vybavení počítače Hardware Technické vybavení počítače

3 PočítačPočítač HardwareHardware SoftwareSoftware +

4 Hardware  Technické vybavení počítače  Součástky, elektronické komponenty Počítačová skříň Monitor Klávesnice Myš Tiskárna.  vše, na co si můžeme sáhnout - celý fyzický počítač  označení „hard“ znamená tvrdý nebo pevný. Procesor Grafická karta Síťová karta Paměť RAM – elektronická paměť Konektory, porty Elektronické součástky. Interní hardware Externí hardware  To, co se přímo pojí na základní desku počítače  to, které se připojují k základní desce pomocí portů a konektorů

5 Antivirové programy Operační systém Software  sada všech počítačových programů používaných v počítači, které provádějí nějakou činnost  všechny programy, které jsou na počítači nainstalovány  programové vybavení počítače Z toho plyne, že se jedná o něco nehmotného, proto tedy označení „soft“ (jemné, měkké).

6 Zábavný software Výukový software Aplikace, programy Grafické programy

7 OS - je zaveden do paměti počítače při jeho startu a zůstává v činnosti až do jeho vypnutí. Je to v podstatě program, který nám umožňuje počítač ovládat.  základní program počítače umožňující komunikaci uživatele s počítačem  zajišťuje spolupráci programů s technickými prostředky počítače  program, který zajišťuje spuštění počítače po startu počítače Spouští programy. Ukládá data do souborů na záznamových mediích. Komunikuje s periferiemi Zabezpečuje vstup a výstup dat Zajišťuje síťovou komunikaci. Operační systém

8  software může provádět i nezamýšlenou činnost  v takovém případě hovoříme buď o programátorské chybě nebo o počítačových virech, malware, spyware, trojských koních a podobném nežádoucím software Proto existují antivirové programy, antispyware. Škodlivý software

9 AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Zdroje AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: ukonci-podporu.html ukonci-podporu.html AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

10 AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: /software.aspx?c=A120518_115256_software_nyv /software.aspx?c=A120518_115256_software_nyv AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: d htmhttp://www.alza.cz/pc-mysims- d htm AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: programy-pro-os-androidhttp://cdr.cz/clanek/antivirove- programy-pro-os-android


Stáhnout ppt "Název školyZákladní škola praktická Rožnov pod Radhoštěm Číslo projektuCZ. 1. 07/1. 4.00/21.3751 Číslo materiáluVY_32_INOVACE_224 AutorMgr. Romana Rybiařová."

Podobné prezentace


Reklamy Google