Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_12_INOVACE_II.ICT4 Vytvořeno:2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_12_INOVACE_II.ICT4 Vytvořeno:2."— Transkript prezentace:

1 Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/ Název:VY_12_INOVACE_II.ICT4 Vytvořeno: Vzdělávací oblast:Informační a komunikační technologie Vzdělávací obor:Informační a komunikační technologie Tematický okruh:Hardware Určeno pro:6. ročník Anotace: Porty, rozhraní, USB disky. Žáci se detailněji seznámí s uvedeným hardwarem. Na závěr jsou pro ně připraveny otázky a pro kontrolu řešení. Inovace – využití ICT (interaktivní tabule). Metodický pokyn: K plnému využití učebního materiálu je třeba připojení k internetu, neboť prezentace obsahuje odkazy na obrázky ( lupa) a dokumenty (obrázek filmu), které tvoří nedílnou součást prezentace. Je vhodné mít k dispozici počítačovou skříň, aby si ji žáci mohli prohlédnout a aby si mohli vyzkoušet zapojení externích zařízení.. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jiří Benda.

2 Porty, rozhraní, USB disky

3  porty jsou konektory (zásuvky) na počítačové skříni  umožňují připojení externích zařízení  typy portů a rozhraní:  PS/2 konektor (zastarávající port pro připojení myši a klávesnice)  sériový port (zastaralý)  paralelní port (zastarávající port např. pro tiskárnu)  USB port (vysoká rychlost přenosu dat, lze jím připojit myš, klávesnici, digitální fotoaparát, tiskárnu,...)

4 konektor pro kabel napájení PS/2 konektory USB porty konektor síťové karty konektory zvukové karty konektory grafické karty

5  PS/2 konektor  USB konektor  síťový konektor  konektor pro připojení monitoru (do grafické karty)  konektor pro připojení sluchátek a mikrofonu (do zvukové karty)

6  přenosné paměťové zařízení  nazývá se také flash disk  předmět velikostí malý, ale kapacitou velký (až 256 GB)  existují různé tvary pouzder, která mohou být vyrobena z kovu, plastu či gumy

7  Sledujte pozorně následující dokument.  Později odpovíte na několik otázek.  Délka 03:10 minuty.

8 1. Co jsou to porty? 2. Přes které konektory se dá připojit klávesnice a myš (dvě možnosti)? 3. Co lze připojit paralelním portem? 4. Uveď jednu výhodu USB portu. 5. Co se dá přes USB port připojit k počítači? 6. Co je to USB disk?

9 1. Porty jsou konektory (zásuvky) na počítačové skříni. 2. Klávesnici a myš lze připojit buď přes USB konektor, nebo PS/2 konektor. 3. Paralelním portem můžeme připojit například tiskárnu. 4. Výhodou USB portu je rychlost přenosu dat. 5. Přes USB port můžeme připojit k počítači myš, klávesnici, tiskárnu, digitální fotoaparát, USB disk je přenosné paměťové zařízení.

10 Snímek číslo:Citace obrázků: 2 (flash disk) RYGLE. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 4 (zadní strana PC) Datakabinet [online]. [cit ]. ZŠ a MŠ Verneřice má licenci na materiály firmy Datakabinet,s. r.o. Dostupný na WWW: 5 (PS/2 zástrčka) Picdrome [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 5 (síťová zástrčka) Picdrome [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 5 (USB zástrčka) Picdrome [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 5 (vga zástrčka) Picdrome [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 5 (jacky) Picdrome [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 6 (USB disk) ZHOSEN. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons Attribution- ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0) na WWW: 6 (lupa) Office [online]. [cit ]. ZŠ a MŠ Verneřice má licenci na programy MS Office. Dostupný na WWW: 7 (film) Office [online]. [cit ]. ZŠ a MŠ Verneřice má licenci na programy MS Office. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_12_INOVACE_II.ICT4 Vytvořeno:2."

Podobné prezentace


Reklamy Google