Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_32_INOVACE_I.ICT16 Vytvořeno:4.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_32_INOVACE_I.ICT16 Vytvořeno:4."— Transkript prezentace:

1 Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/ Název:VY_32_INOVACE_I.ICT16 Vytvořeno: Vzdělávací oblast:Informační a komunikační technologie Vzdělávací obor:Informační a komunikační technologie Tematický okruh:Hardware Určeno pro:6. ročník Anotace: Monitor. Žáci se detailněji seznámí s uvedeným hardwarem. Na závěr jsou pro ně připraveny otázky, pro kontrolu řešení a pro zvídavé bonusový obrázek a ukázka. Inovace – využití ICT (interaktivní tabule). Metodický pokyn: K plnému využití učebního materiálu je třeba připojení k internetu, neboť prezentace obsahuje odkaz na obrázek (lupa) a odkaz na dokumenty (obrázek filmu), které tvoří nedílnou součást prezentace. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jiří Benda.

2

3  výstupní zobrazovací zařízení  důležité parametry:  velikost úhlopříčky (běžné 17", 19" a 21")  rozlišení – počet bodů na šířku krát počet bodů na výšku, ze kterých se skládá obraz (typické rozlišení je 1024 x 768 pixelů)  obrazová frekvence – počet obrazovek zobrazených za jednu sekundu, vhodné je 75 a více Hz

4  LCD monitor  CRT monitor

5  LCD monitor  novější typ  menší rozměry, lehčí  nezatěžuje zrak  menší spotřeba energie  CRT monitor  zastarávající  větší rozměry  je třeba nastavit obrazovou frekvenci, aby nebyl zatěžován zrak

6  Sledujte pozorně následující dokument.  Po jeho zhlédnutí odpovíte na několik otázek.  Délka 03:21 minut.

7 1. Jaké typy monitorů znáš, který je výhodnější? Proč? 2. Které parametry jsou důležité při výběru a nastavení monitoru? 3. Jaké je běžné rozlišení monitoru? 4. Jaká je vhodná obrazová frekvence?

8 1. Typy monitorů - CRT a LCD. LCD monitory jsou prostorově menší, lehčí a nekazí oči. 2. Mezi důležité parametry monitoru patří velikost úhlopříčky, rozlišení a obrazová frekvence. 3. Běžné rozlišení monitoru je 1024 x 768 pixelů. 4. Vhodná obrazová frekvence je 75 Hz a více.

9  Dotykový monitor  Ukázka recyklace televizorů a monitorů (1:21 min.)

10 Snímek číslo:Citace obrázků: 2 (LCD monitor) SPACM. Open Clipart Library [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 4(LCD monitor) FLORISLA. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0) na WWW: 4 (CRT monitor) ROGERS, Norman. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: 6, 9(film) Office [online]. [cit ]. ZŠ a MŠ Verneřice má licenci na programy MS Office. Dostupný na WWW: 9 (lupa) Office [online]. [cit ]. ZŠ a MŠ Verneřice má licenci na programy MS Office. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Název školy:ZŠ a MŠ Verneřice Autor výukového materiálu:Mgr. Jiří Benda Číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.1526 Název:VY_32_INOVACE_I.ICT16 Vytvořeno:4."

Podobné prezentace


Reklamy Google