Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice Autor: Mgr. Dagmar Škývarová Název DUM: VY_32_INOVACE_71 Název sady: Český jazyk pro 1. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Materiál je určen k vyvození písmen Ř ř a k procvičení čtení slov s těmito písmeny. Prezentace byla vytvořena pro práci s interaktivní tabulí nebo dataprojektorem a obsahuje animaci. Datum:

2 Procvičme si jazýček a řekněme si: Ř ř Řízy, řízy, řízy, řežu dříví z břízy. Řežu dříví z bříz, řízy, řízy, říz. D __ __ __ O B __ Í __ A

3 Popletené věty dej do pořádku, spoj co k sobě patří: Maminka Tatínek Jiřina Kůň Jeřáb Mařenka táhne vůz a řehtá. zavařuje třešně. řeže velké kusy dřeva. vaří červenou řepu. smaží řízky. přenáší veliké panely.

4 Obal ořechu je Malý hřib je Černé koření je SÁA Na obrázku je hora __ __ __.

5 Jak pracují? Lékařka Kovář Malíř Řidič Jeřábník Kuchařka řídí autobus. ________ jídla. léčí pacienty. _________ obrazy. ková podkovy. ovládá jeřáb.

6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Zdroje obrázků: - Galerie MS Office - Obrázky: (1)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Salaspilsu.jpg (2)[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: _obec.jpg


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Škývarová. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."

Podobné prezentace


Reklamy Google