Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tutoriál Holdings Management Poznámky – Vytváření, editace a propojování se zdroji support.ebsco.com.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tutoriál Holdings Management Poznámky – Vytváření, editace a propojování se zdroji support.ebsco.com."— Transkript prezentace:

1 Tutoriál Holdings Management Poznámky – Vytváření, editace a propojování se zdroji support.ebsco.com

2 Holdings Management je nový modul administrativního rozhraní EBSCOadmin, který umožňuje rozšířenou správu plnotextové kolekce Vaší knihovny pro prolinkování a přístup k plnému textu při hledání ve Full Text Finderu a EBSCO Discovery Service. V tomto tutoriálu se podíváme možnosti vytváření a editace poznámek a také na možnosti jejich propojení s konkrétními zdroji.

3 Poznámky umožňují koncovému uživateli sdělit doplňující informace vztahující se k danému zdroji. Například tak lze informovat o možnosti přistupovat ke zdroji z domova bez nutnosti autorizace, nebo o tom, že zdroj je dostupný pouze za určitých podmínek. Poznámky jsou propojovány na úrovni konkrétního titulu, balíku či vydavatele. Mohou být asociovány také k veškerým zdrojům ve Vaší kolekci naráz.

4 Pro vytvoření poznámky vyberte na obrazovce Overview odkaz Manage Your Notes nebo klikněte na odkaz Notes v pravém horním rohu okna.

5 V hlavním okně sekce Notes se zobrazují všechny již dříve vytvořené. Pro přidání nové poznámky postačí vybrat odkaz New Note. Pro editaci již existující poznámky klikněte na její název.

6 V okně pro vytvoření nové poznámky zadejte její název, pořadí pro zobrazování a také text poznámky.

7 Každá poznámka může být doplněna zobrazením ikony pod sekcí Icon Settings. Panel Display Settings ovlivňuje nastavení, jak se bude poznámka zobrazovat, respektive bude-li se zobrazovat v okně Full Text Finderu nebo Lokátoru publikací. Připojením ikony lze pomoci k jednodušší interpretaci významu poznámky. Můžete buď vybrat ikonu z výběru systémových ikon, případně může být přidána Vaše vlastní. Jakmile dokončíte požadované změny, potvrďte tlačítkem Save pro uložení.

8 Poznámka byla vytvořena. Nyní je ještě třeba ji připojit k nějakému zdroji, u kterého se bude zobrazovat. Takové nastavení lze provést přímo z okna Notes. Vpravo od záložky Details najdete další možnosti - Titles, Packages, Vendors a Root, u kterých je vždy uveden údaj, ke kolika položkám je ta která poznámka přiřazena. Zvolte úroveň, na které hodláte poznámku přiřadit.

9 Výchozí nastavení poznámky pro každý přidaný zdroj. Vyberte Find Vendors to Assign. Vyhledejte zdroj dle jeho názvu a následně vyberte možnost Not Assigned v pravém sloupci u konkrétního zdroje.

10 Tlačítko se po kliknutí změní na Assigned. Poznámka byla nyní přidána. Stejně tak počet poznámek v poli záložek se tímto aktualizuje.

11 Poznámky lze propojovat s konkrétními tituly, balíky či vydavateli hledáním napříč Vaší kolekcí a zobrazením detailního záznamu. Jakmile jste přidali daný zdroj, klikněte na ázložku Notes. Pro přidání existující poznámky jen vyberte ze seznamu již existující (je nutné vybrat filtr zobrazení Show: Notes not assigned). Pro kteroukoliv vytvořenou poznámku vždy stačí jen kliknout na tlačítko Not Assigned v pravé části obrazovky.

12 V případě nesnází lze také kliknout na odkaz Help v pravém horním rohu obrazovky pro zobrazení celého systému nápovědy dostupného pro administrativní rozhraní EBSCOadmin.

13 Pro více informací navštivte stránku podpory uživatelů EBSCO Support Site


Stáhnout ppt "Tutoriál Holdings Management Poznámky – Vytváření, editace a propojování se zdroji support.ebsco.com."

Podobné prezentace


Reklamy Google