Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

CD mechanika Simona Kužmová 7.A. Optické mechaniky Optické mechaniky používají k záznamu a ke čtení z média laserový paprsek. –CD –DVD –HD DVD K připojení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "CD mechanika Simona Kužmová 7.A. Optické mechaniky Optické mechaniky používají k záznamu a ke čtení z média laserový paprsek. –CD –DVD –HD DVD K připojení."— Transkript prezentace:

1 CD mechanika Simona Kužmová 7.A

2 Optické mechaniky Optické mechaniky používají k záznamu a ke čtení z média laserový paprsek. –CD –DVD –HD DVD K připojení optické mechaniky se využívá v současné době nejčastěji -USB -Firewir konektor - Blue-ray disk

3 CD mechanika Je nejstarší a stále nejrozšířenější. Rychlost čtení dat je dána přibližně násobky základní rychlosti 150kB/s. Setkáváme se s médii, které jsou plněna daty lisováním při výrobě (využívá se pro velké množství stejných CD) nebo vypalováním na CDR médium. Mechanika, která umí vypalovat CDR média, se značí CDRW.

4 Blue-ray disk Poslední dobou se oblevují přehrávače které umí přehrávat blue-ray disky Je vytvořen jako 3.generace optických disků Pro zápis se používá modrý paprsek DVD může nabídnout až 8,5 GB, když je oboustranné. Blue-ray nabízí 25 GB u jednovrstvého disku.

5 CD médium - Kdybyste ale chtěli zálohovat celý 80GB disk, potřebovali byste až 100 CD - Pro velké objemy dat je výhodnější DVD (80GB dat dostanete na 17 klasických DVD).

6 Proces zaznamenávání dat na disk Proces zaznamenávání dat na disk je velmi náročný na kontinuální přísun dat ze zařízení V případě, že CD-R mechanika nedostane požadovaná data v čas dojde k přerušení- zničení celého média Proto většinou bývá mechanika připojena na SCSI rozhraní a doporučuje se, aby i pevný disk, ze kterého se provádí záznam na CD-R Při vypalování nepouštíme žádný jiný program, aby nedošlo ke zničení dat Při použití rychlosti záznamu záznam trvá asi 75 minut

7 Doufám, že se vám prezentace líbila


Stáhnout ppt "CD mechanika Simona Kužmová 7.A. Optické mechaniky Optické mechaniky používají k záznamu a ke čtení z média laserový paprsek. –CD –DVD –HD DVD K připojení."

Podobné prezentace


Reklamy Google