Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Lidé celého světa – jejich různost – barva očí, vlasů a pleti, spolužáci, kamarádi, neznámí lidé - obezřetnost Autor: Mgr. Renata Hacaperková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Lidé celého světa – jejich různost – barva očí, vlasů a pleti, spolužáci, kamarádi, neznámí lidé - obezřetnost Autor: Mgr. Renata Hacaperková."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Lidé celého světa – jejich různost – barva očí, vlasů a pleti, spolužáci, kamarádi, neznámí lidé - obezřetnost Autor: Mgr. Renata Hacaperková Jazyk: český Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Očekávaný výstup: Žák projevuje toleranci k přirozeným odlišnostem spolužáků i jiných lidí, jejich přednostem i nedostatkům. Žák získává elementární znalosti o lidském těle. Klíčová slova: lidé celého světa, různost, tělo, barva očí, vlasů a pleti, spolužák, kamarád, cizí člověk, obezřetnost Základní škola a Mateřská škola Slapy, okres Praha-západ Projekt EU – OPVK, projekt číslo:CZ.1.07/1.4.00/21.3732 VY_32_INOVACE_235 Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: 6 – 9 let Stupeň a typ vzdělávání: ZŠ I. stupeň 1. období Typická věková skupina: 6 – 9 let Metodické doporučení: Snímek 8 vytisknout. Multikulturalita – různost, tolerance k jinakosti. Povídání o spolužácích a kamarádech. Upozornění na osobní bezpečí při setkání s cizími lidmi. V praxi ověřeno dne: 22.1. 2015 Ve třídě: 1.

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Renata Hacaperková. Dostupné na www.zsamsslapy.wbs.czwww.zsamsslapy.wbs.cz Lidé celého světa

3 Naše Země je plná lidí

4 Lidé jsou různí, ale i stejní na celém světě. Jak vypadají, jací jsou ?

5 Dokážou být lidé z různých částí světa přátelé? Jak to udělat? Co byste poradili?

6 Přátelé a kamarádi – jak se máme k sobě chovat?

7 Ale POZOR! Ne každý může být tvým kamarádem. Buď opatrný při setkání s cizími lidmi Od cizích lidí si nikdy nic neber Když tě bude někdo stále oslovovat nebo půjde za tebou, jdi k nejbližšímu dospělému, do obchodu a požádej ho o pomoc Nechoď v podvečer a večer sám/a V nebezpečí křič: POMÓC!

8 Nakresli svého kamaráda. Pak řekni, proč ho máš rád, jaké vlastnosti máš na něm nejraději.

9 Radujme se, mějme se rádi, pomáhejme si.

10 Citace Obrázky: Klipart


Stáhnout ppt "Anotace: Lidé celého světa – jejich různost – barva očí, vlasů a pleti, spolužáci, kamarádi, neznámí lidé - obezřetnost Autor: Mgr. Renata Hacaperková."

Podobné prezentace


Reklamy Google