Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Opakování čtení a psaní písmen, zejména r,R,č,Č,h,H, orientace v tabulce Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Opakování čtení a psaní písmen, zejména r,R,č,Č,h,H, orientace v tabulce Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace: Opakování čtení a psaní písmen, zejména r,R,č,Č,h,H, orientace v tabulce Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný výstup: Žák píše správné tvary písmen a číslic, žák se učí poznávat zvukovou a grafickou podobu slova, žák plynule čte jednoduchý text s porozuměním. Průřezová témata: osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj Klíčová slova: čtení slabik, doplňování písmen, přepis, intonace věty Druh učebního materiálu: prezentace s obrázky Cílová skupina: žák Základní škola a Mateřská škola Slapy, okres Praha-západ Projekt EU – OPVK, projekt číslo:CZ.1.07/1.4.00/21.3732 Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, první období. Typická věková skupina: 6 -8 let Metodické doporučení: Snímek 4 a 7 lze vytisknout. Ověřeno dne: 27.2. 2014 Ve třídě: 1. VY_32_INOVACE_40

3 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vanda Šimonová. Dostupné na www.zsamsslapy.wbs.czwww.zsamsslapy.wbs.cz Český jazyk 1. ročník

4 Procvičování čtení nových písmen: r,R,č,Č,h,H Číča ruka hora Čenda ryba noha česnek rosa Hana tyčka rýma Honza míček Ríša husa lvíček Ruda tuha ručička tráva hlava tkanička trubička váha

5 Doplň do tabulky písmena.

6 Správné řešení. Kontroluj sám. čepice jahoda košile hasiči hadice

7 Slož slova z nastříhaných písmen: čaj kočička míč hůl Helena hokej rak trumpeta start

8 Přepiš slova na list podle tabule:

9 Přečti správně věty. Maminka peče koláče. Hana jí ráda pomáhá. Plní koláče tvarohem. „Mami, hele!“ ukazuje mamince, jak jí jde práce od ruky. Když přijde tatínek z práce, ptá se: “Holky, co to tady voní?“ „To je tajemství,“ odpoví Hana. Maminka se usmívá a tatínek se těší, až to tajemství nebude horké.

10 Odpověz na otázky celou větou. 1.Pomáháš také doma rodičům? 2.Jaké jsou Tvoje domácí povinnosti? 3.Proč by si lidé měli pomáhat? 4.Kdy jsi naposledy někomu pomohl/a? Komu?

11 KONEC PREZENTACE

12 Citace: Obrázky: Klipart


Stáhnout ppt "Anotace: Opakování čtení a psaní písmen, zejména r,R,č,Č,h,H, orientace v tabulce Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný."

Podobné prezentace


Reklamy Google