Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Čtení vět se správnou intonací, práce s textem, skládání vět ze slov a obrázků. Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Čtení vět se správnou intonací, práce s textem, skládání vět ze slov a obrázků. Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Čtení vět se správnou intonací, práce s textem, skládání vět ze slov a obrázků. Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk Očekávaný výstup: Žák plynule čte jednoduchý text s porozuměním, žák se snaží psát správně jednoduchá sdělení. Průřezová témata: osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj Klíčová slova: Znaménka ve větě, práce s textem, skládání vět Druh učebního materiálu: prezentace s obrázky Cílová skupina: žák Základní škola a Mateřská škola Slapy, okres Praha-západ Projekt EU – OPVK, projekt číslo:CZ.1.07/1.4.00/21.3732 Stupeň a typ vzdělávání: první stupeň, první období Typická věková skupina: 6-8 let Metodické doporučení: snímek č. 3 vytisknout Ověřeno dne: 9.1. 2014 Ve třídě: 1. VY_32_INOVACE_36

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vanda Šimonová. Dostupné na www.zsamsslapy.wbs.czwww.zsamsslapy.wbs.cz Český jazyk 1. ročník

3 Čtěte správně věty 1. Jana nese noviny. 2. Eva mává na tátu a tetu. 3. V míse na stole je víno. 4. Véna umí umýt auto. 5. Nese máma mimino? Nenese, mimino pije. 6. Je toto Míly? Ne, to je Lucie a Natálie.

4 Otázky k předchozímu textu. Vyhledej odpovědi. 1.Co nese Jana? 2.Na koho mává Eva? 3.Je víno na stole v košíčku? 4.Co umí Václav? 5.Proč máma nepřinesla mimino? 6.Vyhledej ve větách označených číslem 6 vlastní jména a zabarvi je. 7.Jaké písmeno vždy píšeme na začátku jména a příjmení?

5 Z následujících slov a obrázků skládej věty.

6 Vénovi Pepa

7 Pepa píše Vénovi dopis.

8 v mají

9 Např.: Alena a Klára mají v batohu kousek pizzy.

10 Janina a na volá mává

11 Janina mává a volá na dědečka.

12 Nejdříve text přečti, potom přepiš psacím písmem. Táta topí.________________________________ Pepa myje.______________________________ Já nosím.________________________________ Máma mele._____________________________ Anna solí._______________________________ Alena se usmívá._________________________ _______________________________________

13 KONEC PREZENTACE

14 Citace: Obrázky: Klipart


Stáhnout ppt "Anotace: Čtení vět se správnou intonací, práce s textem, skládání vět ze slov a obrázků. Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Český jazyk."

Podobné prezentace


Reklamy Google