Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Skalní města Zeměpisné otázky Bc. Kateřina Smrčková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Skalní města Zeměpisné otázky Bc. Kateřina Smrčková."— Transkript prezentace:

1 Skalní města Zeměpisné otázky Bc. Kateřina Smrčková

2 Pro temena pískovcových skal jsou typické reliktní bory.Pro temena pískovcových skal jsou typické reliktní bory.  Jak je možné, že se borovice na skalách udrží?

3 Nedaleko vrchu Mužský v PR Příhrazské skály se nachází pseudokrasová propast.Nedaleko vrchu Mužský v PR Příhrazské skály se nachází pseudokrasová propast.  Vysvětlete pojem pseudokras.

4 Pískovcové skály bývají někdy zbarveny do červena nebo do oranžova.Pískovcové skály bývají někdy zbarveny do červena nebo do oranžova.  Co je toho příčinou?

5 Pro skalní města jsou typické teplotní inverze.Pro skalní města jsou typické teplotní inverze.  Co jsou to teplotní inverze?  Proč jsou pro skalní města typické?

6 Trendem několika posledních desetiletí je vysazování smrkových monokultur.Trendem několika posledních desetiletí je vysazování smrkových monokultur.  Myslíte si, že je to vhodné?  Proč?  Jmenujte klady a zápory.

7 Na kmenech některých stromů můžeme pozorovat červený pruh.Na kmenech některých stromů můžeme pozorovat červený pruh.  Co tento pruh označuje?

8  V jakých místech nejčastěji vznikají bahenní proudy?  Proč?

9 Mezi podrostem některých listnatých lesů můžeme pozorovat tyto malé rostliny.Mezi podrostem některých listnatých lesů můžeme pozorovat tyto malé rostliny.  Víte, co z nich vyroste?

10 Lidé často svým chováním ohrožují přírodu.Lidé často svým chováním ohrožují přírodu.  Vymyslete co nejvíce způsobů, jak byste vy sami mohli pomoci zlepšit danou situaci.

11 Zroje Foto – K. Smrčková


Stáhnout ppt "Skalní města Zeměpisné otázky Bc. Kateřina Smrčková."

Podobné prezentace


Reklamy Google