Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 1) hřib kovář Roste v listnatých i jehličnatých lesích na kyselejších půdách, v nižších polohách.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 1) hřib kovář Roste v listnatých i jehličnatých lesích na kyselejších půdách, v nižších polohách."— Transkript prezentace:

1 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 1) hřib kovář Roste v listnatých i jehličnatých lesích na kyselejších půdách, v nižších polohách tvoří mykorhizu s dubem a bukem, od podhůří spíše se smrky.

2 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin hřib kovář

3 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 2) klouzek dutonohý = hřib dutonohý Je to mykorhizní houba a žije v symbióze s modříny.

4 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin klouzek dutonohý = hřib dutonohý

5 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 3) křemenáč borový Roste hlavně pod borovicí lesní a dalšími druhy borovic.

6 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 4) hřib dubový Roste v listnatých a smíšených lesích, převážně duby a buky, ale je možné jej také nalézt pod břízou, nebo pod lípou.

7 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin hřib dubový

8 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 5) křemenáč osikový Roste pod každou osikou

9 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 6) klouzek sličný = klouzek modřínový Roste výhradně pod modříny.

10 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 7) hřib koloděj Roste častěji v lesích listnatých, protože tvoří mykorhizu s duby, buky, lipami, břízami a habry.

11 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 8) křemenáč smrkový Roste výhradně pod smrky, v jehličí a borůvčí.

12 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 9) křemenáč březový Roste pod břízami, s nimiž tvoří mykorhizu.

13 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 10) křemenáč dubový Všechny křemenáče jsou mykorhitické. Jejich růst je tedy vázaný jen k určitému druhu stromů – nejčastěji na břízu osiku, smrk nebo borovici.

14 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin křemenáč dubový

15 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 11) hřib borový Tvoří mykorhizu hlavně s borovicí lesní.

16 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 12) hřib smrkový Je to mykorhizní houba, která upřednostňuje smrkové monokultury.

17 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin hřib smrkový

18 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 13) kozák dubový V listnatých lesích pod duby, buky a habry. Je vzácný.

19 Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 14) kozák březový Roste u březových hájků, remízek a samostatně rostoucích břízek, se kterými tvoří mykorhizy.


Stáhnout ppt "Symbióza některých hřibovitých hub s kořeny vyšších rostlin 1) hřib kovář Roste v listnatých i jehličnatých lesích na kyselejších půdách, v nižších polohách."

Podobné prezentace


Reklamy Google