Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lesy jako zdroj včelí pastvy. Původně : přizené místo výskytu i zdrojů včelí pastvy Dnes : významný prvek včelí pastvy v závislosti na stavu porostů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lesy jako zdroj včelí pastvy. Původně : přizené místo výskytu i zdrojů včelí pastvy Dnes : významný prvek včelí pastvy v závislosti na stavu porostů."— Transkript prezentace:

1 Lesy jako zdroj včelí pastvy

2 Původně : přizené místo výskytu i zdrojů včelí pastvy Dnes : významný prvek včelí pastvy v závislosti na stavu porostů

3 Výskyt zdrojů Velmi různý v závislosti na TYPU LESA STAVU LESA

4 Ideální stav - smíšený les středního věku - bohaté keřové patro - bylinné patro s víceletou květenou

5 Stav lesů v ČR 1. rozloha

6 Druhová skladba( typy ) ‏

7 Druhová skladba

8 Další faktory ovlivňující kvalitu VP Věková struktura Zdravotní stav – imisní zátěž

9 Včelařsky významné rostliny 1. listnaté stromy ( zdroj pylu, nektaru i medovice) ‏ j avory, lípy, jeřáby, vrby, akát, břízy, buky, dub y.. 2. listnaté keř (z droje nektaru i pylu) ‏ hlohy, dřín, zimolezy, maliníky, vřesy, borůvky.. 3. Jehličnaté stromy (zdroje medovice ) ‏ smrk, jedle, borovice, modřín 4.Byliny starček, vrbka, zlatobýl, čistec, podběl, sasanky, třezalka.......

10


Stáhnout ppt "Lesy jako zdroj včelí pastvy. Původně : přizené místo výskytu i zdrojů včelí pastvy Dnes : významný prvek včelí pastvy v závislosti na stavu porostů."

Podobné prezentace


Reklamy Google