Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Podle klasifikace vegetačních pásů patří území ČR do oblasti smíšených a listnatých lesů.  Působením člověka v průběhu několika tisíců let se změnila.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Podle klasifikace vegetačních pásů patří území ČR do oblasti smíšených a listnatých lesů.  Působením člověka v průběhu několika tisíců let se změnila."— Transkript prezentace:

1

2  Podle klasifikace vegetačních pásů patří území ČR do oblasti smíšených a listnatých lesů.  Působením člověka v průběhu několika tisíců let se změnila původní tvářnost krajiny a skladba ekosystémů.

3  Téměř všechny ekosystémy v České republice byly našimi předky výrazně pozměněny.  Týká se to hlavně vykácení původních lesů  Následovalo hromadné vysazování smrkových monokultur, protože tyto stromy jsou těžitelné již po 80 - 100 letech, na rozdíl od původních dubových a bukových porostů

4  doubravy - tvoří je převážně duby - nížiny a podhůří  bučiny - převažují buky - podhůří a nižší horské polohy  smrčiny - vyšší horské polohy nad 600 m n.m.  kleč - nad horní hranicí lesa ( kolem 1300m n.m. )  alpínské hole - vysoké hory

5

6  Různé podmínky (druh půdy, množství vody) dávají předpoklady pro výskyt borových lesů, v nížinách lužních lesů.  V suchých oblastech se vyskytují skalní stepi, v podmáčených půdách rašeliniště.  Dále se na území ČR vyskytují vodní ekosystémy (potoky, řeky, rybníky, přehrady) a ekosystémy umělé (pole, louky, pastviny, sady apod.)


Stáhnout ppt " Podle klasifikace vegetačních pásů patří území ČR do oblasti smíšených a listnatých lesů.  Působením člověka v průběhu několika tisíců let se změnila."

Podobné prezentace


Reklamy Google