Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Co je to BIOM? Lesy mírného pásu Listnaté a smíšené lesy mírného pásu Listnaté lesy Smíšené lesy Jehličnaté lesy Listnaté lesySmíšené lesy Jehličnaté.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Co je to BIOM? Lesy mírného pásu Listnaté a smíšené lesy mírného pásu Listnaté lesy Smíšené lesy Jehličnaté lesy Listnaté lesySmíšené lesy Jehličnaté."— Transkript prezentace:

1

2 Co je to BIOM? Lesy mírného pásu Listnaté a smíšené lesy mírného pásu Listnaté lesy Smíšené lesy Jehličnaté lesy Listnaté lesySmíšené lesy Jehličnaté lesy Říční síť Fauna a Flóra Myslivecké názvosloví Závěr

3 Společenstvo živých organismů obývajících určité území vyznačující se charakteristickou tvářností. (př. Lesy mírného pásu, pouště...)

4 Lesy jsou rozloženy podle délky vegetačního období=počet dnů s teplotou vyšší než 10 stupňů celsia. Lesy jsou rozloženy podle délky vegetačního období=počet dnů s teplotou vyšší než 10 stupňů celsia. Listnáče potřebují 120 dnů s průměrnou teplotou nad 10°C. Srážky dosahují 600-1500mm a jsou rovnoměrně rozloženy Listnáče potřebují 120 dnů s průměrnou teplotou nad 10°C. Srážky dosahují 600-1500mm a jsou rovnoměrně rozloženy

5

6 Listnaté lesy- rostou v oblastech s mírným podnebím, kde se střídají 4 roční období. Nejvhodnější terén pro rozvoj civilizací, zde se hlavně tvoří tyto stromy. Původní listnaté lesy už neexistují, člověk je přeměnil na kulturní krajiny.

7 Listnaté lesy jsou typické pro velkou část mírného pásu severní polokoule. Flóra Flóra opadavé stromy (dub, buk apod.), kapradiny, mechy, líska, hloh, zimolez. Fauna Fauna jelenovitá zvěř – jeleni, srny, šelmy – kuny, lasice, vlci, lišky.

8 Listnaté lesy směrem na sever severní polokoule přecházejí v lesy smíšené. Jsou velmi ovlivněné lidskou činností. Flóra Flóra listnaté stromy (buk, dub, javor), jehličnaté (smrk, jedle, borovice). Fauna Fauna podobně jako v lesích listnatých

9 Jehličnaté lesy- vyskytují se v drsných klimatických podmínkách, dlouhé mrazivé zimy, omezené podmínky pro zemědělství a osídlení. Tyto oblasti patří k nejzachovalejším přírodním společenstvům. Vzniká zde dlouhodobě zamrzlá půda, která se nazývá PERMAFROST.

10 Jehličnaté lesy navazují na smíšené lesy - nejsevernější část mírného podnebného pásu. Jsou nejodolnější vůči výkyvům teplot. Flóra Flóra jehličnaté stromy (smrk, borovice, jedle, modřín opadavý). Fauna Fauna medvěd hnědý, medvěd šedý (Grizzly), kožešinová zvěř (sobol, norek, liška, ondatra), ptáci: tetřev hlušec, tetřívek.

11 Říční síť- dobře vyvinutá, hustá, řeky jsou bohaté na vodu. Západoevropské- mají vyrovnaný odtokový režim a to z důvodu dostatku srážek během celého roku. Např.: Seina, Temže, Labe. Východoevropské- mají více rozkolísaný odtokový režim. Nejvíce vody mají v jarních měsících při tání sněhu na horách. Např.: Volha Sibiřské veletoky- velké množství vody, maxima dosahují v létě. Většinu roku jsou zamrzlé. Např.:Ob, Lena, Jenisej

12

13

14

15

16 Grizzli

17 Baribal Kodiak

18

19

20 Toto je naše příroda… pomozte ji chránit.

21 Pomozte chránit na - www.ochranaprirody.cz www.ochranaprirody.cz Vytvořil: Lukáš Forst – 1.6


Stáhnout ppt "Co je to BIOM? Lesy mírného pásu Listnaté a smíšené lesy mírného pásu Listnaté lesy Smíšené lesy Jehličnaté lesy Listnaté lesySmíšené lesy Jehličnaté."

Podobné prezentace


Reklamy Google