Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ANALÝZA KONSTRUKCÍ 9. přednáška. Prut na pružném podloží ODM – prut VV: x z X ab X ba ab Z ab Z ba M ab M ba z y x a b Z ab Z ba M ab M ba T ba T ab Roštový.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ANALÝZA KONSTRUKCÍ 9. přednáška. Prut na pružném podloží ODM – prut VV: x z X ab X ba ab Z ab Z ba M ab M ba z y x a b Z ab Z ba M ab M ba T ba T ab Roštový."— Transkript prezentace:

1 ANALÝZA KONSTRUKCÍ 9. přednáška

2 Prut na pružném podloží ODM – prut VV: x z X ab X ba ab Z ab Z ba M ab M ba z y x a b Z ab Z ba M ab M ba T ba T ab Roštový prvek: Vhodný pro modelování rovinných rámů Vhodný pro modelování základových roštů – vliv stlačitelnosti podloží

3 Model podloží Winkler-Pasternakův model stlačitelného podloží Pružná vrstva Nestlačitelná vrstva z;w y;v x;u h 2b 1 Ψ(z) Funkce sedání Předpoklady: Svislý posun v obecném bodě:

4 Napětí v pružné vrstvě: Oedometrický modul pružnosti: Smykový modul:

5 Virtuální práce vnitřních sil: C 1 : Winklerova konstanta (tuhost vrstvy při stlačení) [Pa/m] = [N/m 3 ] C 2 : Pasternakova konstanta (tuhost vrstvy ve smyku) [Pa · m] = [N/m]

6 Winklerova konstanta C 1 Stlačitelnost vrstvy (na jednotku plochy) Pasternakova konstanta C 2 Tuhost vrstvy ve smyku C1C1 C2C2 Hodnoty C 1 a C 2 jsou tabelovány pro různé šířky základových pasů a různé zeminy ve formě C 1 ·b a C 2 /b. (Šířka pasu je ale 2b)

7 Děkuji za pozornost a těším se s vámi na shledanou u zkoušek.


Stáhnout ppt "ANALÝZA KONSTRUKCÍ 9. přednáška. Prut na pružném podloží ODM – prut VV: x z X ab X ba ab Z ab Z ba M ab M ba z y x a b Z ab Z ba M ab M ba T ba T ab Roštový."

Podobné prezentace


Reklamy Google