Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3665 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_233.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3665 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_233."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_233 Jméno autora:Mgr. Lukáš Židek Třída/ročník:IX. Datum vytvoření:

2 Vzdělávací oblast: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tematická oblast: Předmět:Informatika Výstižný popis způsobu využití, případně metodické pokyny: Prezentace PowerPoint. Podpora výkladu vyučujícího. Žáci mají možnost využít při domácím samostudiu. Klíčová slova: , elektronická pošta, ová adresa Druh učebního materiálu:Prezentace Soulad se ŠVP:Je plně v souladu se ŠVP - Strom Rozvíjené klíčové kompetence: Kompetence k učení, kompetence k řešení problému, kompetence komunikativní, kompetence pracovní Odkaz: 6

3 E- mail Elektronická pošta

4 E - mail Zasílání elektronických zpráv pomocí internetu V E - mailu můžeš poslat: – Textové soubory – Videa – Hudební soubory – Libovolná data Omezení prakticky jen u poskytovatele – nejčastěji 10MB

5 E – mailová adresa E – mailovou schránku může získat kdokoli a ve většině případů je ZDARMA. Adresa je tvořena jménem majitele a názvem poštovního serveru, kde je pošta provozována. -Vybírá si uživatel sám. -Musí být jedinečné, nemůže se opakovat. -Pokud je již na určitém serveru obsazeno, je možno zkusit na jiném poštovním serveru. -Zavináč. -Oddělovač mezi jménem uživatele a názvu poštovního serveru. -Poskytovatel poštovních služeb -Např: -seznam.cz - .cz -gmail.com -centrum.cz -a další

6 Připojení k elektronické poště Pomocí www portálu poskytovatele – Přístup odkudkoli, kde je přístup k internetu. Pomocí poštovních klientů – Aplikace nainstalované v počítači, pošta se stahuje přímo tam. Více možností práce se zprávami.

7 Zdroje obrázků Print screen mailové schránky autorů


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3665 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_233."

Podobné prezentace


Reklamy Google