Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MIMOŘÁDNÉ ZASTUPITELSTVO MĚSTA ORLOVÁ Bez faktů nejsou argumenty 29. května 2015.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MIMOŘÁDNÉ ZASTUPITELSTVO MĚSTA ORLOVÁ Bez faktů nejsou argumenty 29. května 2015."— Transkript prezentace:

1 MIMOŘÁDNÉ ZASTUPITELSTVO MĚSTA ORLOVÁ Bez faktů nejsou argumenty 29. května 2015

2 Mimořádné zastupitelstvo Jako opoziční zastupitelé Města Orlová jsme požádali o svolání mimořádného zastupitelstva, na základě ověřených informací, které usvědčují dva zastupitele z Hnutí ANO z nepravdivých vyjádření na 5. zasedání zastupitelstva Města Orlová (ZZMO). Jednání Mgr. Bc. Renáty Potyšové a Ing. Josefa Hájka je mimořádně neetické a je důležité, abychom vyjádřili svůj nesouhlas s tímto jednáním.

3 Mimořádné zastupitelstvo Orlová Než si zopakujeme co se událo na 5. ZZMO připomeňme si první zastupitelstvo ve volebním období 2014-2018 a co nám tehdy řekl pan poslanec Hájek: „Nám v Praze vyčítají, že Ano nemá program. Babiš to říká jasně, máme program, který se skládá: Nebudeme krást, nebudeme lhát, budeme pro Vás pracovat. To je i motto hnutí ANO v Orlové“.

4 Mimořádné zastupitelstvo Na 5. ZZMO vše začalo vystoupením hosta pana Bohdana Svorníka, který řekl: „ Jedna z našich pohnutek, která nás k tomu vede, že firma která projevuje zájem o stavbu tady tohohle toho záměru (stavba náměstí), je firma, která Vám pane poslanče pronajímá kancelář. Děkuji“.

5 Mimořádné zastupitelstvo Reakce pana poslance Hájka byla: „Já jenom pro vysvětlení, mám kancelář pronajatou od bytového družstva Orlová. Bytové družstvo Orlová, tedy“. Pan Svorník doplnil svou řeč: „Podle informací z poslanecké sněmovny, kterou jsme žádali dle zákona 106, tak bytové družstvo Orlová, Vám kancelář nepronajímá“.

6 Mimořádné zastupitelstvo K tématu se vyjádřila i paní místostarostka Potyšová: „Já bych si dovolila do toho vstoupit, protože jsem sama podepisovala smlouvu panu Hájkovi, ještě v pozici vedoucí správního oddělení a má opravdu pronajatou kancelář ve třetím nadzemním podlaží. Čtvereční metry si už dneska nepamatuji“.

7 Mimořádné zastupitelstvo Veškeré proslovy jsou za sebou řazeny chronologicky. Záznam zastupitelstva najdete na http://www.mesto- orlova.cz/cz/mesto/videokronika/22-v-radne- zastupitelstvo-mesta-orlove.html. Inkriminované události se dějí v časovém rozmezí 1:33:35 až 1:35:45.http://www.mesto- orlova.cz/cz/mesto/videokronika/22-v-radne- zastupitelstvo-mesta-orlove.html Opoziční zastupitelé se dohodli na ověření daných údajů a požádali o vyjádření poslaneckou sněmovnu.

8 Mimořádné zastupitelstvo Orlová Odpověď potvrdila slova pana Svorníka

9 Mimořádné zastupitelstvo Smlouva mezi družstvem a panem Hájkem, nebo poslaneckou sněmovnou neexistuje! Potvrdilo se tedy, že pan poslanec Hájek a paní místostarostka Potyšová na 5. ZZMO lhali. Proč to udělali? Co za tím může být? A budeme tyto praktiky omlouvat a tiše tolerovat? Nebo se opravdu budeme držet hesel jako: „Více etiky, do politiky“?

10 Mimořádné zastupitelstvo Připomínáme jedno z hesel z předvolebního letáku hnutí ANO Orlová – „Budeme prosazovat a kontrolovat: Přehled pronájmů k možnosti kontroly nakládání s pronajatými prostory“

11 Mimořádné zastupitelstvo Jednou z možností proč nám nemluvili pravdu je, že majitel firmy Silexim, pan Břetislav Škuta, přispěl do pokladny hnutí ANO v roce 2014 částkou 9.753,- Kč.

12 Mimořádné zastupitelstvo Pro jistotu výpis z rejstříku firem:

13 Závěrem – otázky pro Vás Proč zapomněli lidé z hnutí ANO na své heslo, že nebudou lhát? Opravdu takové jednání vadí jen opozičním zastupitelům nebo i orlovským občanům? Jsme opravdu schopni pro zachování svých postů popřít etické normy chování? Co Vám příště nebude vadit?

14 DĚKUJEME ZA POZORNOST KSČM Orlová www.kscmorlova.czwww.kscmorlova.cz NEZÁVISLÍ Orlová www.nez-orlova.czwww.nez-orlova.cz „VOLÍM ORLOVOU“ www.volimorlovou.czwww.volimorlovou.cz


Stáhnout ppt "MIMOŘÁDNÉ ZASTUPITELSTVO MĚSTA ORLOVÁ Bez faktů nejsou argumenty 29. května 2015."

Podobné prezentace


Reklamy Google