Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vazba „going to“ 7.ročník (k učebnici Projekt 3) Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vazba „going to“ 7.ročník (k učebnici Projekt 3) Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt."— Transkript prezentace:

1 Vazba „going to“ 7.ročník (k učebnici Projekt 3) Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST

2 Tvoří se: Vazba BE GOING TO + INFINITIV 1.He is going to go to bed early. 2.They are going to see a film tonight. 3.I am going to have breakfast at work tomorrow.

3 Doplňte správný tvar slovesa: 1.I ________________ there. (stay) 2.He _______________ a party. (have) 3.They ______________ us next week. (visit) 4.She _______________ an email.(send) 5.We _______________ a rest.(have) am going to stay is going to have are going to visit is going to send are going to have

4 Zápor Zápor se tvoří přidáním „not“ ke slovesu „be“ Zápor se tvoří přidáním „not“ ke slovesu „be“ She is not (isn´t) going to invite him. We are not (aren´t) going to play tennis. I am (I´m) not going to have a party.

5 Doplňte správný tvar slovesa v záporu: 1.Dad ________________a cup of coffee. (have) 2.I _______________ a jacket potato. (have) 3.We ______________ at home today. (eat) 4.She _______________ spaghetti. (have) isn´t going to have am not going to have aren´t going to eat isn´t going to have

6 Otázka Otázka se tvoří přehozením podmětu a slovesa „be“ Otázka se tvoří přehozením podmětu a slovesa „be“ 1.Is he going to have cup of tea? 2.Are you going to have a pizza? 3.Are they going to play football? 4.What are you going to do this evening?

7 Doplňte správně otázku: 1.____they ____________lunch? (cook) 2.____Robert ____________ a car?(wash) 3.____Anna ___________ her teeth?. (clean) 4.____we __________ rugby? (play) 5.____she___________ a shower? (have) Are going to cook Is going to wash Is going to clean Are going to play Is going to have

8 Poznámky Vazbu „to be going to“ používáme, pokud hovoříme o svých plánech do budoucnosti, o tom, co hodláme udělat. Vazbu „to be going to“ používáme, pokud hovoříme o svých plánech do budoucnosti, o tom, co hodláme udělat. Podmět + to be + going to + významové sloveso… Podmět + to be + going to + významové sloveso… He is going to watch TV this evening. He is going to watch TV this evening.

9 Poznámky Zápor tvoříme pomocí záporného tvaru slovesa „to be“ am not, isn´t, aren´t Zápor tvoříme pomocí záporného tvaru slovesa „to be“ am not, isn´t, aren´t He isn´t going to get up early tomorrow. He isn´t going to get up early tomorrow. Otázku tvoříme přehozením podmětu a slovesa „to be“ Otázku tvoříme přehozením podmětu a slovesa „to be“ Are you going to have a pizza? Are you going to have a pizza?

10 Poznámky Krátké odpovědi na otázky tvoříme pomocí slovesa „to be“ – NIKDY nepoužíváme tvar „going to“ Krátké odpovědi na otázky tvoříme pomocí slovesa „to be“ – NIKDY nepoužíváme tvar „going to“ Is he going to play tennis tomorrow? Yes, he is. No, he isn´t.

11 Answer the questions: Are they going to phone you this evening? Are they going to phone you this evening? Is he going to play football? Is he going to play football? Are you going to have a party? Are you going to have a party? Yes, they are. No, they aren´t. Yes, I am. Yes, he is. No, he isn´t. No, I´m not.

12 Vazba „going to“ (7.ročník) Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional Zoner - České kliparty 1, 2, 3 Obrázky z internetu Učebnice Project 3 Autor: Linda Berková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. (www.zsrozmital.cz) www.zsrozmital.cz


Stáhnout ppt "Vazba „going to“ 7.ročník (k učebnici Projekt 3) Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt."

Podobné prezentace


Reklamy Google