Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MED Med má od nepaměti zvláštní význam ve výživě člověka. sladidlo k léčení medoviny Byl využíván nejen jako sladidlo, ale složil i k léčení ran a nemocí,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MED Med má od nepaměti zvláštní význam ve výživě člověka. sladidlo k léčení medoviny Byl využíván nejen jako sladidlo, ale složil i k léčení ran a nemocí,"— Transkript prezentace:

1 MED Med má od nepaměti zvláštní význam ve výživě člověka. sladidlo k léčení medoviny Byl využíván nejen jako sladidlo, ale složil i k léčení ran a nemocí, či k výrobě medoviny

2 Jak vzniká med Med je produktem včely medonosné Med je produktem včely medonosné. medném váčku Dělnice - létavky nosí do úlu v medném váčku nektar a medovici, tuto sladinu ukládají do buněk a odpařením vody a přidáním enzymů získávají med. Zralý med dělnice - mladušky zavíčkují.

3 Jak se med získává Včelaři medové plástve z úlu (medníku) vybírají. odstranit víčka Z těchto pláství je potřeba nejdříve odstranit víčka

4 medometu Odvíčkované plástve se vkládají do medometu. V medometu se plástve velkou rychlostí otáčejí a působením odstředivé síly z nich med vytéká. Jak se med získává

5 Květoví nebo lesní Květoví med z nektaru Lesní med z medovice Květoví med je obvykle světlé barvy a včely jej získávají z nektaru stromů, keřů a kvetoucích rostlin.. Rychle kryslalizující medy (řepka) se mohou mícháním zpracovávat na med pastovaný.. Lesní med je tmaví a včely jej tvoří převážně z medovice (mízi stromů zpracované mšicemi, červci a mery)

6 Druhové medy druhových Přechod na nástavkovou technologii včelařaní zjednodušil produkci druhových medů.

7 Medovina Medovina je kvašený alkoholický nápoj vyrobený z medu, vody a kvasu. Název medovina pochází ze spojení medové víno.

8 Medovník Medovník je druh dortu medově- karamelové chuti. Medovník je druh dortu medově- karamelové chuti. Sestává z tenkých medovníkových plátů, které jsou spojené hustým krémem. Sestává z tenkých medovníkových plátů, které jsou spojené hustým krémem. Před konzumací se dort nechává nejméně jeden den odležet. Před konzumací se dort nechává nejméně jeden den odležet. Těsto se sladí medem. Těsto se sladí medem. Má staletý slovanský původ. Má staletý slovanský původ.


Stáhnout ppt "MED Med má od nepaměti zvláštní význam ve výživě člověka. sladidlo k léčení medoviny Byl využíván nejen jako sladidlo, ale složil i k léčení ran a nemocí,"

Podobné prezentace


Reklamy Google