Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kyseliny a zásady Měření pH Obr.1Obr.2 Kyselost a zásaditost Kyselost a zásaditost je možné určovat různými způsoby. V přírodě existují látky, které.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kyseliny a zásady Měření pH Obr.1Obr.2 Kyselost a zásaditost Kyselost a zásaditost je možné určovat různými způsoby. V přírodě existují látky, které."— Transkript prezentace:

1

2 Kyseliny a zásady Měření pH Obr.1Obr.2

3 Kyselost a zásaditost Kyselost a zásaditost je možné určovat různými způsoby. V přírodě existují látky, které se v různě kyselých a zásaditých roztocích různě zbarvují. Obr.3

4 Indikátory Chemici používají univerzální indikátorové papírky – napuštěny směsí několika různých indikátorů. Dokážou se různě zbarvovat v závislosti na pH měřeného roztoku. Obr.5Obr.4

5 pH Míra kyselosti kyselin a zásaditosti zásad Hodnoty 0 – 14 Každé hodnotě odpovídá jiná barva. Látky nebo roztoky, které mají: pH < 7 - kyselé pH = 7 - neutrální pH > 7 - zásadité Čím více se hodnota pH kyselin blíží k 0, tím je kyselina kyselejší. Čím více se hodnota pH zásad blíží ke 14, tím je zásada zásaditější.

6 Příklady z běžného života: citron - pH 2 ocet - pH 3 pivo - pH 4 vejce - pH 6 šampon - pH 8 mýdlo - pH 10 Obr.6

7 Indikátory Nejpoužívanější indikátory: LAKMUS (rostlinné barvivo získané z lišejníku) FENOLFTALEIN (organická sloučenina) Obr.7Obr.8

8 Použité zdroje Všechny uveřejněné odkazy [cit ]. jsou dostupné pod licencí Creative Commons. Obr.1 Obr.2 Obr.3 Obr.4 Obr.5 Obr.6 Obr.7 Obr.8 Ostatní informace byly vytvořeny z vlastních zdrojů a sady klipart.


Stáhnout ppt "Kyseliny a zásady Měření pH Obr.1Obr.2 Kyselost a zásaditost Kyselost a zásaditost je možné určovat různými způsoby. V přírodě existují látky, které."

Podobné prezentace


Reklamy Google